Статус послідовника в рамках EITI отримали ще шість країн

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© region.kr.ua
Сьогодні у Парижі завершила свою роботу 5-та Глобальна конференція Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI).

У заході взяли участь більше тисячі учасників, чотири президенти, глави урядів та профільні міністри з усіх континентів, представники основних міжнародних фінансових інститутів та транснаціональних корпорацій, передає кореспондент DT.UA.

За результатами конференції Центральноафриканська Республіка, Киргизька Республіка, Нігерія, Нігер, Норвегія та Ємен отримали статус послідовника в рамках EITI, тим самим збільшивши загальну кількість країн-послідовників до 11. Ще 14 країн були визнані такими, що суттєво просунулись на шляху до отримання статусу послідовника. Окрім цього, Гватемала, Тринідад і Тобаго були запрошені як країни-кандидати, збільшивши загальну кількість кандидатів до 35 країн.

Завершуючи свою каденцію на посаді голови ЕІТІ, Пітер Айген привітав уряди, всі компанії та представників громадянського суспільства, які підтримували процес EITI у згаданих країнах: «Подвоївши кількість країн-послідовників, стандарт EITI перейшов певний рубіж. Оскільки зростають як ціни, так і потреби у більшій інформації та обліку, приклад запровадження принципів прозорості у секторі видобування є яскравий і потужний як ніколи. Ці країни зробили величезний поступ у покращенні управління своїх природних ресурсів. Вітаючи всіх учасників, які були залучені в цей процес, я також нагадую, що він на цьому не закінчується. Прозорість сама по собі не гарантуватиме якісне управління видобувними галузями. Виклики все ще стоять перед багатими на ресурси країнами, однак EITI може бути хорошим стартом для трансформації суспільства».

Пітера Айгена змінила на посаді Клер Шорт, колишній держсекретар Великобританії з питань міжнародного розвитку протягом 1997-2003 років та багаторічний член парламенту.

Переймаючи повноваження, Клер Шорт зокрема зазначила: «Для мене велика честь взяти на себе цю важливу роль. Я вражена енергією та результатами, яких досягнув Пітер Айген. Основним завданням Ініціативи надалі буде забезпечити реальний вплив від запровадження її стандартів на життя людей у країнах, багатих на енергетичні ресурси. І хоча країни-послідовники досягли стандартів Ініціативи, вони повинні й надалі покращувати запровадження ЕІТІ. У секторі мають панувати прозорість та підзвітність».

Почесним гостем Конференції був відомий філантроп Джордж Сорос. Виступаючи на одному із засідань, він підкреслив: «Відповідальне і прозоре управління є наріжним каменем відкритого та справедливого суспільства. Я з самого початку вважав ЕІТІ життєво важливим інструментом для просування більшої відкритості країн, багатих на поклади нафти, газу і мінеральних ресурсів».

Робота EITI є можливою завдяки внескам від 34 країн та організацій. Багатосторонній трастовий фонд на третину підтримується приватним сектором, зокрема майже 25% коштів надходять від великих нафтогазових компаній, таких як ArselorMittal, BP, Shell, Chevron, Exxon, Total. Серед урядів, які підтримують ініціативу – Німеччина, Норвегія, США, Великобританія, Франція тощо.

EITI також підтримують більш ніж 80 приватних інвестиційних фондів з загальними активами 16 трлн доларів; такі міжнародні фінансові інституції як Світовий банк, МВФ, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова корпорація.

На даний момент 23 країни світу прозвітували за стандартами EITI, які спільно розкривають інформацію про 400 млрд доларів надходжень від видобувної галузі. Звітування поширюється не лише на нафтогазовий сектор, але й покриває великий спектр корисних копалин, зокрема вугілля, золото, нікель, боксити, марганцеву та залізну руди, уран, мідь, діаманти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі