США вийдуть на перше місце у світі з видобутку нафти, обігнавши Росію та Саудівську Аравію

Поділитися
Приблизно до 2020 року, як очікується, США стануть найбільшим світовим виробником нафти. Всього рік тому експерти прогнозували, що боротися за лідерство до кінця десятиліття будуть тільки РФ і Саудівська Аравія.

Бум розробки сланцевих родовищ виведе США на перше місце у світі з видобутку нафти до 2020 року, дозволивши їм випередити нинішніх лідерів - Росію та Саудівську Аравію, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство у своїй щорічній доповіді World Energy Outlook.

Всього рік тому МЕА очікувало, що боротися за лідерство до кінця десятиліття будуть тільки РФ і Саудівська Аравія.

"Приблизно до 2020 року США, як очікується, стануть найбільшим світовим виробником нафти. В результаті імпорт нафти до США (в даний час забезпечує 20% її потреб) продовжить знижуватися, і десь до 2030 року Північна Америка стане нетто-експортером нафти", - вважають в МЕА.

У Росії закінчується нафта: Путін терміново шукає нові родовища - старі виснажилися

В 2035 році США будуть закуповувати за кордоном не більше 2 млн барелів нафти на добу - на три чверті менше, ніж зараз. За оцінками міністерства енергетики США, за рік з попереднього прогнозу МЕА видобуток нафти у країні збільшився на 7% - в середньому до 10,76 млн б/с.

Посилення позицій США на нафтовому ринку зовсім не означає зниження ролі ОПЕК - навпаки, МЕА очікує зростання частки ОПЕК у світовому нафтовидобутку з нинішніх 42% до 50% в 2035 році. В цілому викопні види палива збережуть першість у структурі світового енергоспоживання у найближчі десятиліття, очікує МЕА.

Україна стане незалежною від російського газу до 2020 року, - Мінекології

За оцінками агентства, світовий попит на нафту до 2020 року зросте на 7 млн б/с з 87,4 млн б с в 2011 році, а до 2035 року перевищить 99 млн б/с. Середня ціна нафти до 2035 року в поточних цінах підніметься до 125 доларів за барель, у номінальному вираженні - 215 доларів за барель.

Найбільшим споживачем енергоносіїв у найближчі роки буде Китай, до 2035 року його попит зросте на 60%, тоді як у розвинених країнах, що входять до ОЕСР, споживання за цей період збільшиться всього на 3%.

Світове споживання природного газу до 2035 року підскочить на 50% - до 5 трлн кубометрів, прогнозує МЕА. Майже половину виробництва газу до цього часу будуть забезпечувати нетрадиційні родовища, переважно у США, Австралії та Китаї.

Попит на вугілля за 23 роки, як очікується, зросте на 21%, основними споживачами енергетичного вугілля залишаться Китай і Індія. !zn

Читайте також:

Міллер: Російський газ навіть занадто дешевий

Мегапроект «Газпрому» з пошуку газу офіційно провалився

Bloomberg: «Cланцева революція» зробить Росію аутсайдером на газовому ринку

Дефіцит нафти у світі за умови спільних дій країн Близького Сходу може скласти 9%

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі