США починають "валютну війну" проти Китаю

Поділитися
Палата представників Конгресу США схвалила законопроект, що збільшує тиск на КНР з метою ревальвації юаня і відкриває шлях до введення імпортних мит на китайські товари. У свою чергу Пекін різко розкритикував прийнятий США законопроект, спрямований на зміцнення китайської валюти.
Палата представників Конгресу США схвалила законопроект, що збільшує тиск на КНР з метою ревальвації юаня і відкриває шлях до введення імпортних мит на китайські товари. У свою чергу Пекін різко розкритикував прийнятий США законопроект, спрямований на зміцнення китайської валюти.На підтримку законопроекту, який повинен захистити американських виробників від китайських конкурентів, які отримують переваги на світовому і американському ринку за рахунок недооціненого юаня, висловилися 348 конгресменів, проти - 79. На підставі цього закону американські компанії зможуть подавати скарги, вимагаючи введення мит на китайські товари. У відповідь на цей законопроект Китай звинуватив США у порушенні правил Світової організації торгівлі (СОТ) через можливість введення компенсаційних мит щодо імпорту з країн, які використовують обмінні курси своїх валют для створення найбільш вигідних умов торгівлі. За словами голови міністерства комерції КНР, облік обмінного курсу валют в якості підстави для антидотаційних розслідувань не відповідає принципам Світової організації торгівлі (СОТ). Американські експерти вважають, що розумним було б підвищення курсу юаня протягом двох років мінімум на 20%. Дефіцит США у торгівлі з КНР досягає 145 млрд доларів. Глава КНР заявляв, що у випадку якщо його країна погодиться ревальвувати юань мінімум на 20%, це призведе до значного скорочення робочих місць і зростання соціальної напруженості в країні. Нагадаємо, що цього тижня міністр фінансів Бразилії Гвідо Мантега заявив, що у світі почалася міжнародна "валютна війна". За його словами, уряди по всьому світу прагнуть знизити вартість своїх нацвалют, щоб підвищити свою конкурентоспроможність, оскільки слабкий обмінний курс здешевлює експорт країни, стаючи основним джерелом зростання для економік, що намагаються відновитися в міру їх виходу з глобальної кризи. Водночас голова Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан заявив, що не бачить загрози глобальної «валютної війни», пов'язаної зі штучним послабленням національних валют. Нагадаємо, валютне протистояння між найбільшими світовими економіками - КНР і США - тягнеться не один рік. Китайський юань був де-факто прив'язаний до долара США на рівні близько 6,83 юаня за долар із липня 2008-го по липень 2010 року, щоб підвищити стійкість китайського експорту перед лицем світової економічної кризи. Однак у червні 2010 року КНР оголосила про відмову від прив'язки юаня до долара і підвищення гнучкості формування обмінного курсу юаня. Тобто про повернення механізму, який існував до світової економічної кризи. Тим не менше з моменту прийняття даного рішення юань зміцнився до долара лише на 2%.

За матеріалами: Бі-бі-сі, Взгляд

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі