СОТ завершила «бананову війну»

Поділитися
Торговельні суперечки між ЄС і латиноамериканськими виробниками бананів, що тривали 20 років, закінчилися підписанням угоди.

Європейський Союз і десять країн Латинської Америки 8 листопада підписали угоду, якою врегулювали найдовшу торговельну суперечку в історії, повідомили у СОТ.

Генеральний директор СОТ Паскаль Ламі оголосив підписання угоди історичним моментом. «Після стількох поворотів і відхилень, ці складні і політично спірні розбіжності нарешті можуть бути вирішені. Вони затяглися так надовго, що деякі з тих, хто працював над цією проблемою в секретаріаті і в урядах, вже давно вийшли на пенсію», - сказав Ламі.

Були врегульовані і закриті в цілому шість торговельних суперечок про банани між ЄС і країнами Латинської Америки.

Угоду підписали десять латиноамериканських країн: Бразилія, Колумбія, Коста-Ріка, Еквадор, Гватемала, Гондурас, Мексика, Нікарагуа, Панама і Венесуела. Республіка Перу не була залучена у жодну з торговельних суперечок, але брала участь в деяких ключових переговорах.

Женевська угода про банани була парафінована ЄС, латиноамериканськими країнами і США ще у грудні 2009 року і відтоді проходила ратифікацію у всіх країнах. Тепер її офіційно визнано СОТ.

Угода передбачає скорочення максимальних експортних тарифів на банани з нинішніх 136 євро за тонну до 114 євро за тонну до 1 січня 2017 року.

«Бананова війна» почалася у 1992 році, ще під час дії Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) і до утворення СОТ у 1995 році. Країни Латинської Америки висловили невдоволення пільговим допуском бананів, вироблених в Африці, Карибському та Тихоокеанському басейнах на ринок ЄС.

Нагадаємо, ще на початку минулого року Еквадор погрозив націоналізувати експорт бананів, якщо приватні компанії-експортери відмовляться купувати їх за встановленою на офіційному рівні ціною. !zn

Читайте також:

Еквадор має намір націоналізувати експорт бананів

Україна і Білорусь домовилися про припинення «молочної» і «пивної» торгових воєн

У СОТ вважають, що Україна може підірвати світову торговельну систему

Україна вважає, що Казахстан веде «торгову війну» проти української карамелі


Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі