Сила закону проти закону сили

Поділитися
Цього тижня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко зробила без сумніву резонансну заяву про те, що державі належить пакет у 50% плюс одна акція ВАТ «Нікопольський завод феросплавів»...

Цього тижня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко зробила без сумніву резонансну заяву про те, що державі належить пакет у 50% плюс одна акція ВАТ «Нікопольський завод феросплавів».

Юристів ця заява дуже і дуже здивувала. Вже майже два роки консорціум «Придніпров’я» є єдиним власником контрольного пакета акцій ВАТ «Нікопольський завод феросплавів». Це право підтверджене договорами купівлі-продажу акцій, укладеними консорціумом із Фондом державного майна України 2003 року у повній відповідності до чинного законодавства. Акції оплачено згідно з договорами у повному обсязі — на загальну суму 410 млн. грн. Крім того, право власності й законність продажу цього пакета підтверджено рішеннями цілого ряду судів загальної юрисдикції і судів господарських, а також ухвалами Верховного суду України, винесеними за позовами фізичних і юридичних осіб у 2003—2004 роках.

Так, рішенням Господарського суду м. Києва від 25 квітня 2003 року встановлено, що акти Фонду державного майна України щодо приватизації ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» відповідають законодавству. Постановами Київського апеляційного господарського суду, Вищого господарського суду, Верховного суду України підтверджено правильність таких висновків суду першої інстанції.

Аналогічних висновків про законність приватизації дійшов Печерський районний суд м.Києва у рішенні від 16 квітня 2003 року. Винесений ним вердикт залишено без змін, що випливає з ухвал Апеляційного суду м. Києва і Верховного суду України, прийнятих ще влітку 2003 року.

А як відомо, згідно із законодавством України, акти Верховного суду є остаточними й оскарженню не підлягають...

Юристи «Придніпров’я» готові документовано, на основі норм чинного законодавства довести право власності консорціуму на контрольний пакет акцій. Тим більше що ПФК «Придніпров’я» не відомо про існування дійсних судових рішень, які встановлювали б інше. За минулі два роки консорціум узагалі не був сповіщений і не брав участі у якихось судових спорах, за результатами яких судами було б установлено, що він не є власником зазначеного пакета акцій. У жодному з двох процесів, де сьогодні оспорюється законність продажу контрольного пакета акцій ВАТ «НЗФ», суди не прийняли жодних рішень.

Зате «Придніпров’я» брав участь у судових спорах, за результатами яких було встановлено, що приватизацію ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» було проведено відповідно до чинного законодавства.

Отже, на сьогодні не існує жодних правових підстав для заяв про те, що контрольний пакет акцій ВАТ «НЗФ» належить державі, фізичній особі чи будь-якій іншій приватній компанії, крім ПФК «Придніпров’я».

Виниклу ситуацію юристи оцінюють як безпрецедентну. Адже йдеться про завдання шкоди діловій репутації та фінансово-господарській діяльності підприємства. Конфлікт навколо НЗФ може згубно позначитися на інтересах його колективу, жителів міста Нікополя і всіх громадян України, зацікавлених у стабільному розвитку економіки.

Враховуючи, що забезпечення законодавства — прямий обов’язок держави, вона має всі підстави виступити на боці сумлінних підприємців — акціонерів ВАТ «НЗФ» і працівників заводу. Та чи буде поставлено в протистоянні крапку?

5 травня 2005 року прем’єр-міністр України дала доручення відповідним службам Кабінету міністрів і Міністерству юстиції підготувати правовий аналіз ситуації навколо НЗФ. Вкрай необхідно, вважають юристи, щоб результати цього аналізу, якщо його буде зроблено, були оприлюднені. В іншому разі заява прем’єр-міністра, що грунтується на спотвореній інформації, провокує ескалацію конфлікту і може підштовхнути державні органи та приватні компанії до прямого порушення законодавства України.

Господарська діяльність консорціуму як власника контрольного пакета акцій НЗФ дала змогу підприємству вийти на рівень виробництва 1 млн. тонн феросплавів на рік. Чистий прибуток заводу за 2003—2005 роки становив у сукупності понад 90 млн. грн., обсяг відрахувань до державного і місцевих бюджетів — понад 270 млн. грн. Технічне переозброєння виробництва й екологічних проектів проінвестовані на більш як 200 млн. грн.

Робітники підприємства, де діє найкращий у галузі колективний договір між власниками і трудовим колективом, забезпечені одним із найбільших в українській промисловості пакетом соціальних гарантій. За рівнем зарплати Нікопольський феросплавний перебуває на третьому місці в гірничо-металургійному комплексі країни. Тут створено чималу соціальну інфраструктуру, на утримання якої щороку витрачають понад 5 млн. грн. Невже тепер, якщо переможе закон сили, усе це опиниться під загрозою?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі