Щоб повернути борги, Мінфін придумав продавати доларові ОВДП населенню

Поділитися
© luxkharkov.com.ua
Держава шукає можливість залучити вільну валюту для фінансування дефіциту бюджету: у Мінфіні та Нацбанку розробляють модель випуску валютних ОВДП для їхнього продажу населенню і компаніям. Експерти відзначають, що Мінфіну потрібна валюта, щоб повернути зовнішні борги, але для продажу таких паперів потрібні зміни законодавства та активна рекламна кампанія.

Планується, що ОВДП продаватимуться за іноземну валюту. НБУ вже пообіцяв Мінфіну здійснювати своп-операції з такими паперами: видавати гривню під заставу ОВДП із зобов'язанням їхнього зворотного продажу.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ZN.UA глава НБУ Сергій Арбузов анонсував подібну ініціативу - ОВДП із прив'язкою до долара.

«Ми не хочемо проводити свопи з валютою, тому що будь-який банк візьме у нас гривню під заставу валюти, обіцяючи, що буде кредитувати економіку, але завтра за неї ж купить долари на міжбанку. Післязавтра він знову прийде до нас з новою валютою і попросить гривню. Виходить каруселя і тиск на курс, що змушує нас продавати резерви. Тому ми запропонували Мінфіну новий механізм, який дозволить залучити валюту з ринку, але не є нескінченним», - розповів чиновник НБУ газеті
«Коммерсантъ-Украина».

Наступного тижня це питання буде винесено на розгляд Кабміну.

Інше джерело, близьке до уряду, підтвердило інтерес Мінфіну до цієї ініціативи, уточнивши, що документ ще не підготовлено: "Для цього потрібно внести зміни до законодавства і дозволити продавати ОВДП за валюту, оскільки зараз всі розрахунки всередині країни повинні відбуватися тільки у гривні".

Вчора (30 листопада) директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова обговорила ідею валютних ОВДП з керівниками низки банків. При цьому більшість із цієї невеликої групи скептично оцінила цю ідею, запропонувавши проводити свопи з валютою.

У багатьох великих і дрібних банків є надлишок валюти, яку вони готові вкласти, тоді як найбільші установи мають "коротку валютну позицію".

"Низка іноземних банків збирає депозити у населення і направляє їх на розрахунки за кредитними лініями з материнськими банками", - пояснив ситуацію один із чиновників НБУ.

Валютні ОВДП можуть бути цікаві громадянам, вважають банкіри.

"Просунуті фізичні особи побачать у них альтернативу валютним депозитам і вкладенням в золото", - зазначив голова правління «Правекс-Банку» Сергій Наумов.

Разом з тим, для успішної реалізації ініціативи, уряд повинен провести роз'яснювальну кампанію з впровадження нового інструменту, доходність якого може бути трохи нижче ставок за депозитами (річний депозит у доларах в середньому коштує 7,3%).

Однак попередня кампанія уряду (у вересні 2009 року) з продажу населенню бондів через відділення «Ощадбанку» не була успішною - замість запланованих 500 млн грн вдалося залучити всього 1,33 млн грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі