Саудівська Аравія почала нафтову "війну" з Росією – Bloomberg View

Поділитися
Саудівська Аравія почала нафтову "війну" з Росією – Bloomberg View Саудівська Аравія претендує на російську частку енергетичного ринку Європи. Ілюстрація © polit.ru
Ер-Ріяд хоче заповнити Європу своєю дешевою нафтою і посунути Москву.

В той час, коли президент Володимир Путін намагається з усіх сил зробити Росію важливим гравцем у міжнародній політиці, Саудівська Аравія почала завдавати удар в сфері, за рахунок якої Росія традиційно наповнює свій бюджет: продаж дешевої нафти в Європу.

Ер-Ріяд, як кажуть європейські нафтотрейдери, запропонував Польщі свою сиру нафту за ціною, дешевшою, ніж в Росії. Про це на сторінках Bloomberg пише оглядач Леонід Бершидський, додаючи, що зараз більшість нафтопереробних комбінатів в Східній Європі залежать саме від російської сировини. Однак у Москви є причини нервувати.

"Як і більшість країн Центральної і Східної Європи, Польща – давній клієнт російських нафтових компаній. Але при цьому Варшава також головний ініціатор зниження залежності ЄС від енергоносіїв Росії. На тлі такої ситуації новий постачальник – це подарунок з небес", - пише Берщидський.

У свою чергу Саудівська Аравія хоче вийти за межі Азії, де попит на енергоносії падає. До того ж, Росія сама вийшла на азійські ринки і склала конкуренцію Ер-Ріяду. В травні вона навіть обігнала Саудівську Аравію за обсягом поставок сирої нафти в Китай.

Економіки обох країн дуже залежать від продажу нафти. Відстоювання і захоплення нової частки ринку для них – питання виживання. Тож тепер Саудівська Аравія веде безжальну цінову політику з усіма конкурентами: Росією, ОПЕК, компаніями, які добувають дешеву сланцеву нафту в США. Цей процес може перерости в серйозний конфлікт між Москвою і Ер-Ріядом, які вже зайняли різні позиції у питанні щодо війни в Сирії.

В цей же час, нафтова конкуренція може виявитися таємною причиною Володимира Путіна ув'язуватися у сирійський конфлікт. Можливо він сподівається отримати якусь частину прибутку за рахунок того, що Іран позбудеться санкцій і почне теж продавати свою нафту. Москва могла б спорудити нові нафтопроводи в Сирії, відвоювавши якусь її частину.

"Тепер, коли під сумнівом опинилося і панівне становище Росії на енергетичному ринку Європи, Путін буде ще більш рішуче добиватися завершення війни в Сирії на своїх умовах", - вважає оглядач.

Раніше повідомлялося, що у Саудівській Аравії комерційні запаси нафти досягли максимуму з 2002 року. У липні цей показник становив 320,2 млн барелів, повідомили у Спільної ініціативи з нафтової статистики (Joint Organisations Data Initiative, JODI). При цьому Саудівська Аравія скоротила експорт нафти з 7,27 млн в липні до 7 млн барелів у день у серпні.

Аналітики Citigroup вважають, що ціни на нафту марки WTI можуть впасти до 30 доларів за барель, перш ніж виробники почнуть скорочувати видобуток,

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вважає, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цін на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі