Саудівська Аравія налаштована рішуче, їй набридло скорочувати видобуток нафти - The Washington Post

Поділитися
Саудівська Аравія налаштована рішуче, їй набридло скорочувати видобуток нафти - The Washington Post Сьогоднішній рівень цін - це не "нова норма" вартості нафти, а стара. © globalriskinsights.com
Нинішнє падіння цін на нафту є аж ніяк не є "новою нормою" для ринку.

Саудівській Аравії набридло скорочувати видобуток нафти, щоб стримати ціни, на яких наживаються інші країни, пише оглядач Стівен Мафсон в одному з блогів The Washington Post.

"До якої позначки можуть впасти ціни на нафту? Ніхто не може передбачити", - міркує автор статті.

У понеділок ціни впали до мінімуму за останні п'ять з половиною років. Прогнозування цін на нафту є небезпечною справою. У червні 2014 року, Barclays прогнозував $ 109 за барель у четвертому кварталі, на $ 50 за барель більше, ніж реальна ціна в цей період. У понеділок, ціна міжнародного еталона нафти марки Brent впала до рівня нижче $ 48 за барель в Лондоні. Ціни на бензин впали нижче $ 2 за галон на Середньому Заході і на узбережжі Мексиканської затоки минулого тижня.

В інтерв'ю у міністра нафтової промисловості Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі запитали, чи побачить світ коли-небудь ще ценув $ 100 за барель нафти знову, і він відповів: "Може бути, і не побачимо".

Автор статті пропонує розглянути кілька аспектів нинішньої ситуації з цінами на нафту. По-перше, сьогоднішній рівень цін - це не "нова норма" вартості нафти, а стара. Світ тільки що пережив вісім років історично високих цін на нафту, вище, ніж коли-небудь з періоду 1979-1983 років. Говорячи сьогодні про дешевої нафти, мається на увазі ціна, яка як і раніше вище, ніж середня ціна з 1986 по 2004 роки.

По-друге, завжди фактичні зміни у виробництві і попиті відстають від цінових сигналів. Протягом останніх чотирьох років, з дуже високими цінами на нафту, ми бачили, як розпочалося активне інвестування в нові проекти від Північної Дакоти до російської Арктики.

По-третє, Саудівська Аравія - рушійна сила зниження цін. Вона втомилася від скорочення свого власного обсягу видобутку нафти для того, щоб підтримати ціни, якими користуються в інших країнах, в ОПЕК і, особливо, за її межами.

"Наскільки рішуче налаштована Саудівська Аравія? Досить", - йдеться у публікації. Вона чекає, поки низькі ціни спровокують відтік інвестицій з нових проектів, таких як російські в Арктиці, проекти в Канаді, родовища сланцевої нафти в США, або дорогі проекти в Бразилії.

Саудівська Аравія може витримувати низькі ціни на нафту довго. Уряд розраховує, що нафтові доходи впадуть на 32%. Крім того, в Саудівській Аравії витрати на видобуток - одні з найнижчих в світі, з ними можуть змагатися тільки Ірак і деякі області Росії. Виробничі витрати в Саудівській Аравії близько $ 4 - $ 5 за барель.

Інтерв'ю Аль-Наїмі може налякати нафтовидобувні компанії. Саудівський міністр зазначив, що дорогі нафтові проекти будуть змушені згорнути, а "країни Перської затоки і особливо наше королівство зможуть протриматися".

Наїмі також відкинув важке становище Росії та Ірану, заявивши, що вони страждають не від низьких цін на нафту, але і від їх політичної поведінки", яке привело їх до санкцій.

Сьогоднішні надлишки пропозиції - це невеликий відсоток світового споживання. Скажімо, зрив поставок в Лівії і зростання споживання в США, Європі і Китаї може привнести якусь рівновагу. Але споживання залежить не тільки від питання цін на нафту. Бензинові субсидії були скорочені в Індонезії та Індії, стандарти паливної ефективності тиснуть на американських автовиробників, європейська економіка залишається в депресивному стані.

З'являються нові джерела нафти. Бум сланцевої нафти в США - найважливіший фактор. За оцінками служби енергетичної інформації США, в 2015 році видобуток нафти в США складе в середньому 9,3 млн барелів на день, що на 700 тисяч барелів на день більше, ніж в 2014 році.

Читайте також: Нафта вже впала до $ 66 за барель

Член королівської родини Саудівської Аравії Аль-Валід ібн Талал в інтерв'ю USA Today сказав, що "ми вже ніколи не побачимо нафту по 100 доларів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі