Санкції США проти "Північного потоку-2" спрямовані проти причетних компаній - Коболєв

Поділитися
Санкції США проти "Північного потоку-2" спрямовані проти причетних компаній - Коболєв © kmu.gov.ua
Глава "Нафтогазу" вважає, що "Газпром" може виграти при відмові від будівництва газопроводу.

Зареєстрований у Сенаті США законопроект проти "Північного потоку-2" вимагає ввести санкції проти причетних компаній до будівництва газопроводу. Так пояснив санкції глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що на відміну від інших подібних документів, цей проект закону містить вимогу, а не заклик ввести санкції проти компаній, задіяних в глибоководному прокладанні "Північного потоку-2".

"Важливо, що в законопроекті йдеться про санкції, які з хірургічною точністю націлені саме на ворожий для України проект "Газпрому". На відміну від статті 232 санкційного закону CAATSA, під запропоновані санкції не будуть підпадати інші інфраструктурні проекти, у яких можуть бути зацікавлені західні компанії", - вважає Коболєв.

Глава "Нафтогазу" підкреслив, що запропонованні обмеження не націлені на збитки компаніям з Євросоюзу.

"Запропоновані санкції допоможуть не допустити концентрації шляхів доставки російського газу під контролем "Газпрому". Це захистить ті результати з об'єднання фрагментованих ринків газу, яких Європа досягла надзвичайними зусиллями після кризи 2009 року", - додав Коболєв.

Крім того, він заявив, що ці санкції також підуть на користь російському монополісту, якому не потрібно буде витрачати кошти на будівництво непотрібної інфраструктури за межами Росії".

"Компанія буде мати можливість не фінансувати геополітичні проекти Кремля, а сфокусуватися на модернізації російської ГТС, на якій останнім часом почастішали аварії", - написав Коболєв.

Нагадаємо, 15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Докладніше про рішення щодо "Північного потоку-2" читайте у статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі