Роздрібний бізнес в Україні закрив уже четвертий іноземний банк

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Український роздрібний ринок не виправдав надій іноземних банків, відлякуючи неможливістю органічного зростання і проблемами з поверненням боргів. Їхній відхід залишає українським позичальникам все менше надій на недороге кредитування.

Український роздрібний ринок не виправдав надій іноземних банків, відлякуючи неможливістю органічного зростання і проблемами з поверненням боргів. Їх відхід залишає українським позичальникам все менше надій на недороге кредитування.

Свій напрямок по роботі з населенням закрив ще один закордонний гравець - «Кредит Європа Банк», що належить голландській Credit Europe Bank (99,99%). До завтрашнього дня він закриє всі свої відділення, за винятком одного. У «Кредит Європа Банку» не змогли пояснити причини закриття рітейлового напрямку, уточнивши лише, що таке рішення було прийнято материнською структурою, пише "Коммерсант-Украина".

Вкладники банку повинні були протягом останнього місяця забрати свої кошти, а позичальники зможуть виплачувати кредити у його київському відділенні на вул. Льва Толстого, 8, а також в офісах «Правекс-Банку».

Тепер установа має намір сконцентруватися на розвитку корпоративного, малого та середнього бізнесу. (Банк співпрацює з ЄБРР з питань кредитування цього сегмента і в листопаді минулого року отримав від міжнародного інвестора $10 млн в рамках нової програми кредитування мікро-, малих і середніх підприємств).

Це вже четвертий випадок відмови іноземних гравців від розвитку рітейлу в Україні (до цього з ринку пішли нідерландський ІНГ Банк Україна, шведський «Сведбанк» і «СЕБ Банк»).

Банкіри говорять, що, починаючи роботу в Україні, іноземні банки були багато до чого не готові. З активним виходом іноземних гравців на вітчизняний ринок українські позичальники сподівалися на здешевлення споживчих кредитів. Однак шансів на це тепер залишається все менше.

«В Україні змінилися умови ведення бізнесу. Невеликі банки просто не мають шансу за рахунок органічного зростання вийти у лідери ринку. Основним джерелом заробітку для них були кредити, які вони видавали в іноземній валюті під небачені за кордоном 12-14% річних і отримували мінімум 7% маржі. Зараз роздрібне валютне кредитування заборонено законом, а з гривнею банки бояться працювати через високі ризики. Високі ставки залежать не тільки від грошей банку, а й від ситуації у країні, а в Україні ризики дуже великі», - говорить старший аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Євген Гребенюк.

Зараз середня ціна іпотечного кредиту в Україні становить 19,62% у гривні (за даними "Простобанк Консалтинг"), тоді як в Європі - 3,5-6% річних у валюті. "Коли в Україну почали приходити іноземні банки, своїм потужним і дешевим ресурсом вони трохи опустили кредитні ставки. Але потім був 2008 рік. Думаю, що, хоч це і важко, у майбутньому стане можливим зниження ставки з іпотеки до 10% річних, але до 3%, як в Європі, вона не знизиться ніколи", - впевнений заступник голови правління «Укргазбанку» Станіслав Шлапак. !zn

Читайте також:

Банки з іноземним капіталом: перезавантаження
UniCredit об'єднує «Укрсоцбанк» і «УніКредит Банк»
Ярошенко загітував банкірів позичати побільше грошей уряду

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі