Росію попереджають про майбутню енергокризу

Поділитися
Якщо Росія не перегляне систему видобутку нафти і газу, то вже в недалекому майбутньому економіка країни зіштовхнеться з серйозними проблемами...

Якщо Росія не перегляне систему видобутку нафти і газу, то вже в недалекому майбутньому економіка країни зіштовхнеться з серйозними проблемами. Такого висновку дійшли експерти Німецького інституту економіки, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Як передає Deutsche Welle, на думку експертів інституту, Росії потрібно кардинально змінювати систему видобутку нафти й газу. Інакше через 22 роки резерви країни будуть виснажені. У результаті вона не зможе виконувати свої зобов’язання щодо енергопоставок до Європи. Крім того, Росія гальмуватиме міжнародну політику з боротьби з глобальним потеплінням.

Як основні хиби російської енергетичної політики експерти називають високі субвенції енергоспоживання на внутрішньому ринку, нестачу інвестицій, конче потрібних для збільшення обсягів видобутку корисних копалин, недостатньо розвинені технології енергозбереження.

На думку експертів, для розв’язання цих проблем потрібні більші інвестиції в енергетичний сектор, а також треба вжити заходів з підвищення ефективності використання енергії. Крім того, у майбутньому слід розпочати освоєння дрібніших родовищ у віддалених регіонах.

Енергетичний сектор має центральне значення для економіки Російської Федерації, яка зростає. Частка енергоносіїв у російському експорті становить 61%. При цьому понад дві третини російського експорту газу й нафти припадає на Західну Європу. На думку експертів, у довгостроковій перспективі Росія буде змушена переглянути односторонню енергетичну структурну політику.

Нагадаємо, що доведені запаси природного газу Росії (запаси, які за наявними геологічними, технічними й економічними даними можуть бути видобуті з продуктивного пласта) становлять орієнтовно 48 трлн. кубометрів, що відповідає 26,7% від загальносвітових доведених запасів. Водночас доведені запаси нафти (включають запаси нафти, газоконденсату й нафтогазоконденсатних рідин) орієнтовно становлять 9,9 млрд. тонн, що відповідає 6,1% загальносвітових запасів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі