Російську економіку чекає катастрофа через націоналізм – Frankfurter Allgemeine

Поділитися
Російську економіку чекає катастрофа через націоналізм – Frankfurter Allgemeine Російський націоналізм не дозволить економіці РФ розвинутися. Ілюстрація © Артем Сизов/Газета.Ru
Кремль не зможе провести необхідні реформи для підняття економіки, доки все "неросійське" сприймається як вороже.

Після року війни в Україні слово для охарактеризування ситуації в Росії можна змінити з "криза" на "катастрофа". З древньогрецької мови слово "криза" означає "вирішальний момент", і якщо в цей момент не вжити необхідних заходів настане крах. Саме це і чекає російську економіку через розпалених радикальний націоналізм.

Про це пише оглядач німецької газети Frankfurter Allgemeine Беньямін Трібе, який підкреслює, що політична катастрофа вже сталася, коли російські війська вторгнулися в Україну. І, схоже, що протистояння між Росією з одного боку і Україною і Заходом з іншого боку найближчим часом не закінчиться.

Автор зауважує, що війна в Донбасі перетворюється на заморожений конфлікт. Кількість сутичок зменшилася, але й прогресу у вирішенні ситуації теж не спостерігається. А тиск санкцій на економіку Росії стали вже звичними. Хоча швидкого скасування цих обмежень теж чекати не варто.

"Занепад російської економіки почався в 2012 році – за два роки до війни в Україні. В 2000-х роках зростання цін на нафту наповнили російську казну, в результаті чого почалося зростання зарплат і споживчий бум. Але за всі ці золоті роки російська влада так і не змогла створити сучасну багатогалузеву економіку", - йдеться в статті.

І тепер, коли ціна на нафту обвалилася, а Захід ввів санкції, російська економіка за рік зросла лише на 0,6%, хоча безробіття залишається відносно невеликим, а завантаженість підприємств скоротилося не на багато.

"Тож, якщо раптом нафта не почне дорожчати, то російська економічна модель зазнає краху", - пише оглядач.

При цьому війна в Україні надовго паралізує економічний розвиток Росії. По-перше, цьому завадять санкції, а по-друге внутрішньополітичний застій, який Кремль видає за "відновлення статусу великої світової держави".

"Реформи, залучення іноземних інвестицій, розширення свободи бізнесу, скорочення втручання в економіку держави, більш ліберальне суспільство – всього цього не варто чекати в часи, коли росіяни "поклоняються патріотизму". Коли все неросійське оголошене потенційно небезпечним, а ізоляція розглядається як найкращий шлях", - йдеться в статті.

В цей же час, останні соціологічні опитування показали, що більшість росіян хочуть радянської планової економіки та єдиновладдя. Третина громадян (34%) відповіли, що краща політична система "радянська, яка була до 90-х років", 29% вважають найкращою нинішню систему в Росії, 11% подобається "демократія за зразком західних країн".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі