Російський власник енергетичного монополіста Вірменії може продати компанію через протести - Ъ

Поділитися
Російський власник енергетичного монополіста Вірменії може продати компанію через протести - Ъ Прагнення влади Вірменії заспокоїти демонстрантів загрожує проблемами для російської компанії © vecherka.donetsk.ua
Офіційно в компанії цю інформацію спростовують.

Російська компанія "Інтер РАО" може продати "Електричні мережі Вірменії" на тлі масових протестів в Єревані та інших містах через підвищення тарифів, повідомляє "КоммерсантЪ".

Президент Вірменії Серж Саргсян в п'ятницю заявив, що ЕМА може бути викуплена і передана в концесію. Глава поліції Вірменії Володимир Гаспарян потім уточнив, що держава викупить ЕМА через два місяці. У російському "Інтер РАО", який володіє 100% ЕМА, цю інформацію не коментували.

При цьому "Ъ" стверджує, що холдинг готовий розлучитися з проблемним активом і навіть розпочав переговори з потенційними покупцями. ЕМА нібито зацікавився російський бізнесмен Самвел Карапетян, переговори про продаж почалися ще до підвищення тарифів.

Однак представники підконтрольної Карапетяну групи "Ташир" у Вірменії спростували цю інформацію.

"Якщо буде заява про продаж, тоді вже будь-яка організація може, вивчивши умови, зрозуміти, наскільки економічно вигідно купувати компанію, що має величезні борги (за даними "Ъ", співвідношення боргу до EBITDA у ЕМА перевищує 20)",- пояснили там. У російському офісі заявили, що "не в курсі даної інформації". Однак "Ъ" з посиланням вже на інше джерело підтверджує факт переговорів як з "Ташир", так і з "іншим російським бізнесменом вірменського походження".

Офіційно "Інтер РАО" інформацію про продаж своєї "дочки" спростовує.

"На даний момент ніяких переговорів про продаж ЕМА не ведемо", - заявив офіційний представник компанії.

ЕМА володіє майже всієї електромережею Вірменії (36 тис. км) і виконує функцію енергозбуту. Енергоринку у Вірменії не існує, діє модель єдиного закупника, при якій ЕМА скуповує всю вироблення електростанцій за тарифами, встановленими державою. Виручка ЕМА роком раніше становив 157,3 млрд драмів ($ 333,8 млн), збиток - 10,7 млрд драмів ($ 22,6 млн).

Читайте також: Росія на тлі протестів у Єревані надала Вірменії кредит у $ 200 млн на закупівлю озброєння

Ввечері 22 червня в Єревані кілька тисяч людей перекрили проспект Баграмяна, де знаходиться резиденція президента країни Сержа Саргсяна. Причиною протестів стало рішення регулюючої комісії, яка на своєму засіданні 17 червня встановила нові тарифи на електроенергію, що поставляється споживачам компанією "Електромережі Вірменії" (ЕСА). Зокрема, з 1 серпня для населення тариф на електроенергію підвищиться на 6,93 драма - до 48,78 драма (близько 0,1 долара), вдень до 38,78 драма (близько 0,08 долара) вночі за кВт.ч.

Це підвищення привернуло увагу громадськості частково і завдяки тому, що ЕМА належить російському "Інтер РАО". Офіційно в компанії заявили, що питання про відкликання заявки на підвищення тарифів на електроенергію в компанії не розглядають. Більш того, в компанії не задоволені рішенням комісії, оскільки компанія направила заявку на підвищення тарифів на 16 драмів за 1 кВт.ч.

Рано-вранці 23 червня поліція розігнала сидячий пікет. У Єревані затримали 240 осіб (пізніше всіх їх відпустили). Однак увечері 23 червня, близько 20:30, простоявши два години на площі Свободи, демонстранти знову вирішили почати на проспекті Баграмяна сидячу демонстрацію і з тих пір не залишають центр столиці. Вони відмовилися від зустрічі з президетом Сержем Саргсяном, запропонувавши голові держави в прямому ефірі скасувати рішення про підвищення тарифів.

27 червня влада Вірменії погодилися сплатити різницю тарифів на електроенергію, поки в компанії "Електромережі Вірменії" проходить аудит. Така заява викликала двоїсту реакцію демонстрантів: одні вважають це перемогою, інші ж налаштовані скептично.

"Що означають слова про те, що уряд візьме на себе тягар підвищення тарифів? Уряд буде платити з коштів держбюджету, а значить - з моєї кишені", - заявив активіст одного з організаторів протестів, громадянського руху "Ні грабунку" Вагинак Шушанян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі