Російський Sberbank передбачив розворот на ринку нафти і зростання цін

Поділитися
Російський Sberbank передбачив розворот на ринку нафти і зростання цін На ринку нафти може початися ралі © neftegaz.ru
Аналітики помітили "тріщини у фундаменті" буму видобутку сланцевої в США і зниження видобутку, що може привести до різкого стрибка цін.

Аналітики Sberbank Investment Research, аналітичного підрозділу Sberbank CIB, вважають, що ринок нафти готується до розвороту.

"Той факт, що ціна на нафту не знижується, незважаючи на новини, що вказують на збереження нафтового надлишку, ймовірно, можна розцінити як ознаку того, що ринок наближається до поворотній точці", - йдеться в огляді Sberbank Investment Research.

Аналітики очікують "ралі на ринку нафти у разі появи сильного каталізатора на стороні попиту", яким можуть виступити будь-які новини про скорочення видобутку.

У звіті наголошується, що зростання видобутку сланцевої нафти в США, яка спричинила за собою початок боротьби за ринкову частку, мало настільки сильний імпульс, що тривав до липня 2015 року, незважаючи на зниження цін. На піку видобуток у США перевищував 9,6 млн барелів на добу.

Між тим експерти очікують, що в четвертому кварталі поточного року видобуток нафти в США впаде приблизно до 8,8-8,9 млн барелів на добу.

"Тріщини у фундаменті" буму видобутку сланцевої в США стають все помітнішими. У четвертому кварталі це може стимулювати зростання цін на нафту", - говориться в огляді.

Ціни на нафту марки Brent знизилися в понеділок, 19 жовтня, з рівня 50 доларів за барель, після чого знаходяться близько рівня 48 доларів за барель.

ОПЕК обговорить видобуток нафти на плановій нараді 4 грудня. Незважаючи на заклики Венесуели та інших бідних країн картелю, більш багаті його учасники не хочуть знижувати видобуток без участі великих виробників нафти, що не входять в організацію, щоб не втратити частку світового ринку. Росія та інші країни не висловлюють наміри співпрацювати з ОПЕК заради підвищення світових цін.

Світовий банк погіршив прогноз цін на нафту, а також на іншу сировину у 2015-2016 роках. "Достатні запаси нафти й іншої сировини і слабкий попит, особливо на промислові види сировини, є причиною того, чому ціни можуть залишитися стабільно низькими", - заявив старший економіст СБ Джон Баффес.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі