Росія не пустила Фірташа у свій хімічний бізнес

Поділитися
© onislam.net
Структури російського підприємця Аркадія Ротенберга завершили операцію з купівлі ВАТ «Міндобрива» (м. Росош, Воронезька область). Про це повідомляє прес-служба А.Ротенберга. Таким чином, український бізнесмен Дмитро Фірташ не зміг придбати російське підприємство.

За інформацією прес-служби, структури А.Ротенберга запропонували більш вигідні умови щодо угоди з купівлі «Міндобрива», ніж інші претенденти, серед яких був український бізнесмен, власник групи компаній Group DF Дмитро Фірташ і МХК «ЄвроХім».

За словами А.Ротенберга,
купівля нового активу пов'язана у першу чергу з диверсифікацією інвестиційних вкладень - кошти від продажу частки у Новоросійському торговому порту будуть задіяні в новому для підприємця бізнесі. «Ми збираємося розвивати "Міндобрива" і вкладати у компанію суттєві кошти», - підкреслив підприємець.

У середу, 3 серпня, норвезький агрохімічний
концерн Yara оголосив, що продає міноритарний пакет у розмірі 30% акцій у «Міндобрива» підконтрольної А.Ротенбергу Lagus Management Ltd. за 390 млн дол. У даний час Yara контролює 37,692% акцій Yaibera Holdings Limited, якій, у свою чергу, належать 79,59% акцій ВАТ «Міндобрива». Таким чином, непряма частка Yara у ВАТ «Міндобрива» становить 30%.

Про готовність Д.Фірташа купити «Міндобрива» за 1,4 млрд дол повідомлялося на початку червня 2011 року. Наприкінці квітня намір викупити холдингову компанію Yaibera, що володіє контрольним пакетом «Міндобрива», озвучили у ВАТ «ЄвроХім». Керівництво «Єврохіму» оцінило «Міндобрива» в 1,3 млрд дол, відповідно, частку Yaibera - приблизно в 1 млрд дол.

У квітні з аналогічною пропозицією виступила і група «Акрон». За заявою «Акрона», його пропозиція була «
співвідносна за ціною». Окрім того, «Акрон» запропонував компанії Yara - одному з акціонерів Yaibera - як «бонус» врегулювати суперечку щодо їх спільного підприємства «Нордік Рус Холдинг».

ВАТ «Міндобрива» - єдиний виробник мінеральних добрив у Центрально-Чорноземному регіоні Росії. Основний продукт - аміак (у 2010 році вироблено 1,056 млн тонн), а також аміачна селітра (525,3 тис. тонн), нітроамофоска (1,11 млн тонн) і азотна кислота (712 тис. тонн).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі