Росія зробила МВФ "цікаву пропозицію" щодо боргу України

Поділитися
Росія зробила МВФ "цікаву пропозицію" щодо боргу України © Колаж ZN.UA
На думку Москви, її пропозиція на українському боргу повинно зацікавити країни-акціонерів МВФ. З Києвом свою пропозицію Москва ще обговорювала.

Росія вважає свою пропозицію щодо боргу України
Росія вважає свою пропозицію щодо боргу України "цікавою". Спробує переконати в цьому інших членів МВФ

Росія збирається провести переговори з Міжнародним валютним фондом та його основними акціонерами щодо питання $ 3 млрд боргу України. У той же час з самою Україною обговорювати "новації" не планується, повідомив міністр фінансів РФ Антон Силуанов.

"РФ зробила пропозицію про порядок оплати Україною російського боргу в сумі $ 3 млрд, погашення якого має відбутися в грудні поточного року", - сказав Силуанов журналістам на полях саміту G20 в турецькій Антальї, передає "Інтерфакс".

Глава Мінфіну РФ вважає, що "пропозиція, яку зроблено Росією, буде цікавою і може бути покладена в основу для врегулювання боргової проблеми України перед РФ".

"Я думаю, що спочатку ми проведемо зустріч або переговори і отримаємо реакцію з боку Міжнародного валютного фонду, а також з нашими ключовими колегами-акціонерами МВФ, і одночасно готові вести переговори з українською стороною", - сказав Силуанов, передають РИА Новости.

У той же час спеціальної окремої зустрічі з Україною РФ поки не планує:
"З міністром фінансів України ми поки не планували зустріч. Ми вважаємо, що після останніх наших пропозицій така зустріч може відбутися, якщо наші колеги вважатимуть можливим реалізацію наших новацій".

Росія не вважає себе комерційним кредитором України, наполягаючи на суверенному статусі українського боргу, в черговий раз заявив Силуанов. У зв'язку з чим Москва заявляє про "неприйнятність" запропонованих Києвом умов реструктуризації її боргу, уже схвалених усіма іншими приватними кредиторами. У свою чергу Україна відмовилася погашати борг перед Росією без згоди на його реструктуризацію.

"Ми з українськими партнерами не перемовлялися на цей рахунок, оскільки від українських колег поки не було якихось пропозицій, що відрізняються від врегулювання боргу перед комерційними кредиторами", - уточнив російський міністр.

Читайте також: Росія розглядає кілька стратегій зі зриву видачі Україні нового траншу МВФ – Bloomberg

Тим часом, у РФ побоюються, що МВФ готується допомогти Україні заморозити повернення $ 3 млрд боргу Росії. Про це заявив міністр фінансів РФ Антон Силуанов на нараді уряду з російським президентом Володимиром Путіним. Він переконаний, що це робиться виключно для того, щоб заморозити платежі перед РФ".

Як відомо, Україна розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери на біржі міг би купити будь-кредитор). Москва ж наполягає на суверенній (офіційному) статус облігацій (як борг однієї країни перед іншою), і тому Росія відмовляється взяти участь у реструктуризації, вимагаючи повернення коштів повному обсязі.

Після початку процесу реструктуризації Мінфін України закликав кредиторів не розцінювати мораторій за держборгом як дефолт.

При цьому основний кредитор України МВФ не дає точно зрозуміти, як він офіційно визначає статус українського боргу перед Росією.

Зазначимо, що питання про статус російського боргу важливий, так як правила МВФ забороняють фонду кредитувати країни, що оголосили дефолт за кредитом в офіційному секторі. Разом з тим, на думку експертів, в МВФ розраховують, що Україні не доведеться платити Росії $ 3 млрд боргу в цьому році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі