Росія знову відмовила Україні в частковому списанні боргу у $ 3 млрд

Поділитися
Росія знову відмовила Україні в частковому списанні боргу у $ 3 млрд Мінфін РФ не має наміру списувати Україні борг © Bloomberg
В РФ заявили, що не отримували запрошення України на переговори.

Голова міністерства фінансів Росії Антон Силуанов прокоментував пропозицію українського Мінфіну реструктурувати борг України в $ 3 млрд вже після початку Україною процесу реструктуризації та тимчасового призупинення виплат за зовнішніми зобов'язаннями.

Він в черговий раз підкреслив, що РФ не буде брати участь у реструктуризації українського боргу, а також заявив, що не отримав запрошення України на переговори з цього питання на 14 жовтня.

"Ми ніякого запрошення не отримували, Україна розсилала свої пропозиції комерційним кредиторам і включила туди Росію. Ми не ставимося до цієї категорії кредиторів, тому питання в цьому випадку вирішуються в установленому порядку. Позицію з цього питання ми неодноразово висловлювали: ми чекаємо погашення боргу", - заявив Силуанов.

Україна скликає на 14 жовтня збори власників всіх 11 випусків суверенних єврооблігацій і 3 випусків гарантованих державою єврооблігацій ДП "Фінінпро" на переговори щодо реструктурізації.

Зокрема, українська сторона стверджує, що власники єврооблігацій на $ 3 млрд з погашенням 25 грудня цього року, викуплених Росією в грудні 2013 року, також були запрошені.

Російська сторона неодноразово з 2014 року заявляла, що не має наміру брати участь у реструктуризації держборгу України і очікує погашення зобов'язань України на суму в 3 млрд доларів в терміни, узгоджені в часи президентства Віктора Януковича. Так, виплата частини цього боргу належить Україні у грудні п. р.

Як підкреслювала глава Мінфіну Наталія Яресько, Київ розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери міг би купити будь-який кредитор). Москва ж наполягає на суверенному статусі облігацій (як боргу однієї країни перед іншою), відмовляючись від списання його частини і вимагаючи повернення повного обсягу позикових коштів.

При цьому, основний кредитор України, МВФ, не дає чітко зрозуміти, як він офіційно визначає борг Києва перед Москвою.

Початок реструктуризації боргу і зупинка зовнішніх виплат співпадає із днем (23 вересня 2015 року), коли Україна повинна погасити 500 мільйонів доларів за облігаціями 2010 року. Таким чином, незважаючи на узгодження умов реструктуризації з більшістю кредиторів, частина з них все ж можуть розцінити відмову виплат Україною як дефолт і вдатися до своїх прав кредиторів в цих умовах.

Як відомо, Україна домовилася з кредиторами про списання 20% держборгу, а також про відстрочку виплат на 4 роки і зниження процентних ставок до 7,75% річних за всіма випусками 27 серпня.

Після початку процесу реструктуризації в Мінфіні закликали кредиторів не розцінювати відмову виплачувати борги до 1 грудня 2015 як дефолт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі