Росія шукає способи залишити Україну без кредитів МВФ – Bloomberg

Поділитися
Росія шукає способи залишити Україну без кредитів МВФ – Bloomberg РФ хоче залишити Україну без підтримки МВФ
Москва думає, як обійти навіть змінені "заради України" правила Міжнародного валютного фонду.

Росія шукає шляхи, які дозволили б їй заблокувати виділення Україні чергового траншу кредиту МВФ по мірі того, як суперечка Києва і Москви з боргом у $ 3 млрд наближається до кульмінації, пише агентство Bloomberg.

Діютьчі зараз правила МВФ забороняють кредитування країн, які мають непогашену заборгованість перед офіційними кредиторами. Україна запропонувала Росії взяти участь у реструктуризації держборгу як приватному кредитору, однак РФ відповіла відмовою, назвавши український борг суверенним (хоча офіційної позиції МВФ з цього питання все ще немає).

Зараз МВФ готує зміни в свої умови кредитування країн з тим, щоб була можливість продовжити фінансування України у разі, якщо Київ не погасить у грудні свої зобов'язання перед Москвою.

Передбачається, що нові правила дозволять країні продовжувати отримувати гроші МВФ, якщо позичальник виконує зобов'язання в рамках програми фонду і намагався "сумлінно" і "конструктивно" вести переговори з країною-кредитором з метою пошуку взаємоприйнятного рішення, зазначає джерело.

Раніше про це говорив вже міністр фінансів РФ Антон Силуанов, натякнувши на те, що Росія може відмовитися назвати Україну добросовісним позичальником. Як пише Bloomberg з посиланням на слова джерела, Москва може відмовитися підтвердити, що Україна в принципі здатна обслуговувати заборгованість перед Росією.

У той же час поки немає остаточного рішення Кремля щодо стратегії своїх дій з цього питання.

США та інші західні країни, маючи більшість в МВФ, в будь-якому випадку можуть провести потрібне їм рішення через виконавчий рада, зазначає видання.

Раніше президент РФ Володимир Путін запропонував, щоб МВФ допоміг Україні виплатити борг перед РФ, виділивши додатковий кредит на цю ж суму, за рахунок якого вже Україна погасила свої зобов'язання.

Україна розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери на біржі міг би купити будь-який кредитор) і пропонувала реструктуризацію на таких же умовах, як і іншим комерційним кредиторам.

Москва ж наполягає на суверенному (офіційному) статусі облігацій (як борг однієї країни перед іншою - українські євробонди були викуплені на кошти російського Фонду нацдобробуту). Росія відмовляється взяти участь у реструктуризації, вимагаючи повернення коштів у повному обсязі і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає. Київ заявив про готовність до судових розглядів.

При цьому основний кредитор України МВФ не дає точно зрозуміти, як він офіційно визначає статус українського боргу перед Росією.

Зазначимо, що питання про статус російського боргу важливе, так як правила МВФ забороняють фонду кредитувати країни, що оголосили дефолт за кредитом в офіційному секторі. Разом з тим, на думку експертів, в МВФ розраховують, що Україні не доведеться платити Росії $ 3 млрд боргу в цьому році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі