Росія розглядає кілька стратегій зі зриву видачі Україні нового траншу МВФ – Bloomberg

Поділитися
Росія розглядає кілька стратегій зі зриву видачі Україні нового траншу МВФ – Bloomberg Росія має кілька варіантів, як зірвати видачу Україні нового траншу МВФ. Ілюстрація
Кремль не погодиться піти на поступки щодо українського боргу, хіба що Захід ослабить санкції.

Росія вивчає кілька різних стратегій, як заблокувати отримання Україною нової частини фінансової допомоги від МВФ.

Про це з посиланням на власні джерела в Москві повідомляє Bloomberg, нагадуючи, що між Україною і Росією загострюється конфлікт щодо сплати боргів в розмірі трьох мільярдів доларів за бондами, випущеними для підтримки режиму Віктора Януковича ще до анексії Криму і початку війни в Донбасі.

"Країни, яких кредитує МВФ, повинні продемонструвати, що їхній борг стабільний. Співробітник фонду для цього повинні будуть попросити підтвердження у країн-кредиторів про те, що дефолт малоймовірний", - йдеться в статті.

При цьому МВФ допускає ослаблення політики, яка забороняє давати кредит країнам-боржникам, які не сплачують свої зобов'язання вчасно, за умови, що вони будуть чітко виконувати програму фонду і укладуть добросовісну угоду з країною-кредитором.

"Таким чином, адміністрація Володимира Путіна може відмовитися підтверджувати платоспроможність України за боргами перед Росією. Росія також може заявити, що Україна не вела з нею добросовісних переговорів", - цитує Bloomberg двох співрозмовників, які поінформовані про плани Москви.

Спроби Росії втілити такі плани можуть зіштовхнутися з опором США і їхніх союзників у G7, які підтримують фінансову допомогу України за рахунок МВФ і контролюють більшість голосів у раді фонду. Але Кремль може спробувати схилити на свій бік Китай і Саудівську Аравію, яким не дуже подобається ідея пом'якшити жорстку політику фонду щодо країн-боржників.

"Джерела повідомляють, що уряд Путіна не готовий піти поступки щодо бондів, якщо лише США і ЄС не пом'якшать економічні санкції проти Росії", - йдеться в статті.

В цей же час, експерт Андрес Аслунд переконаний, що Україна не повинна сплачувати Росії проблемний борг. Він додає, що війна обійшлася Україні не менше 7% ВВП і налякала іноземних інвесторів. Росія також вела торговельну війну проти України, перекривши 18% її експерту.

"Таким чином, в України немає причин платити такому агресору. Насправді це Росія повинна виплатити Україні репарації", - вважає експерт.

Україні треба далі виконувати вимоги МВФ. І це, на думку Аслунда, найголовніше. Тим часом, у РФ побоюються, що МВФ готується допомогти Україні заморозити повернення $ 3 млрд боргу Росії. Про це заявив міністр фінансів РФ Антон Силуанов на нараді уряду з російським президентом Володимиром Путіним. Він переконаний, що це робиться виключно для того, щоб заморозити платежі перед РФ".

Як відомо, Україна розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери на біржі міг би купити будь-кредитор). Москва ж наполягає на суверенній (офіційному) статус облігацій (як борг однієї країни перед іншою), і тому Росія відмовляється взяти участь у реструктуризації, вимагаючи повернення коштів повному обсязі.

Після початку процесу реструктуризації Мінфін України закликав кредиторів не розцінювати мораторій за держборгом як дефолт.

При цьому основний кредитор України МВФ не дає точно зрозуміти, як він офіційно визначає статус українського боргу перед Росією.

Зазначимо, що питання про статус російського боргу важливий, так як правила МВФ забороняють фонду кредитувати країни, що оголосили дефолт за кредитом в офіційному секторі. Разом з тим, на думку експертів, в МВФ розраховують, що Україні не доведеться платити Росії $ 3 млрд боргу в цьому році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі