РФ вже не розраховує на вирішення своїх "занепокоєнь" з приводу вільної торгівлі України та ЄС

Поділитися
РФ вже не розраховує на вирішення своїх "занепокоєнь" з приводу вільної торгівлі України та ЄС
Москва поступово звикається з думкою, що відкладати запуск вільної торгівлі між Києвом і Брюсселем вже ніхто не буде, і з 1 січня 2016 року російським виробникам доведеться працювати за новими правилами.

Наступна міністерська зустріч пройде на початку листопада
Наступна міністерська зустріч пройде на початку листопада

Україна, Євросоюз і Росія доручили своїм експертам узгодити протягом місяця питання, пов'язані з торговельною частиною асоціації Україна-ЄС. Такі результати тристоронніх консультацій на рівні міністрів, які пройшли в понеділок, 7 вересня.

"У цілому обговорення пройшло в позитивному ключі. Ми домовилися, що експерти трьох країн отримають мандати на те, щоб протягом місяця провести роботу щодо проекту угоди, в якому будуть враховані російські стурбованості, що стосуються питань митного адміністрування, техрегулювання, санітарних та фітосанітарних заходів", - заявив журналістам глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв.

У той же час він оцінив шанси на досягнення остаточних домовленостей не дуже високі.

Відповідаючи на питання про ймовірність досягнення таких домовленостей, Улюкаєв зазначив, що "є такий вислів - ситуація відмінна, але не безнадійна".

"Надія у нас є, хоча робота йде важко. Ми розраховуємо на те, що нам вдасться спільними зусиллями досягти того результату, який ми хотіли б. Шанси є, але я б не сказав, що вони дуже великі", - прокоментував Улюкаєв.

Як відомо, відстрочення набрання чинності зони вільної торгівлі Україна-ЄС не буде - воно в будь-якому випадку запрацює з 1 січня 2016 року. У зв'язку з цим Росія збирається ввести ембарго на імпорт продуктів з України, щоб помститися за укладення угоди про асоціацію з Євросоюзом і запровадження вільної торгівлі між Києвом і Брюсселем.

Таким чином, з наступного року між Україною і РФ буде введений звичайний торговельний режим.

За словами Улюкаєва, Москва розраховує, що зможе мінімізувати наслідки для російської економіки при такому розвитку ситуації, і що збиток від введення такого режиму не буде надто істотним і, за різними оцінками, складе до 100 млрд рублів на рік.

"У нас є модель залежності різних галузей від такого розвитку ситуації. Ми оцінювали можливий збиток - близько 100 млрд рублів на рік", - сказав він.

Глава Мінекономіки РФ повідомив, що експертна зустріч пройде на початку жовтня, а зустріч на міністерському рівні знову відбудеться на початку листопада, на якій міністри "повинні будуть підбити підсумки цієї роботи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі