РФ вимагає включення до програми МВФ для України вимоги щодо погашення "боргу Януковича"

Поділитися
РФ вимагає включення до програми МВФ для України вимоги щодо погашення "боргу Януковича" Кремль вимагатиме від МВФ включення особливих умов до програми надання допомоги Україні
У Москві вважають, що російська сторона повинна отримати особливі умови щодо реструктуризації трьохмільярдного українського боргу.

Російська сторона має намір вимагати від міжнародного валютного фонду (МВФ) введення до програми надання фінансової допомоги Україні умови погашення останньою 3 млрд доларів кредитного боргу перед РФ. Відповідну заяву зробив російський міністр фінансів Антон Силуанов.

"Як суверенний кредитор, при підготовці нової уточненої програми МВФ щодо надання кредитів Україні, ми будемо наполягати на включенні до неї зобов'язань України перед Росією. Оскільки в відповідності з правилами МВФ всі суверенні зобов'язання при наданні фінансової допомоги фонду повинні бути враховані... Якщо цього не буде зроблено, як ми можемо підтримати таку програму фонду?", - заявив він в інтерв'ю для російського телебачення.

Силуанов також зазначив, що зараз українська та російська сторона не ведуть з цього питання жодного діалогу на урядовому рівні.

"У нас не було діалогу на рівні міністрів фінансів. На жаль, його немає, незважаючи на те, що ми як кредитори самі пропонували умови реструктуризації 3 млрд дол. боргу України. Ми зробили свою пропозицію, Україна на них ніяк не відреагувала", - зазначив він.

Силуанов також підкреслив, що умови реструктуризації боргу для РФ, як для "суверенної кредитора", повинні бути кращими, ніж для кредиторів комерційних.

Раніше президент України Петро Порошенко підписав закон, що вводить безстроковий мораторій на виплати євробондів кредитом, наданому РФ уряду Януковича в грудні 2013 року.

Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, в свою чергу, заявив, що накладення Україною безстрокового мораторію на виплату 3 млрд доларів кредитного боргу перед Росією не означає, що українська сторона повністю відмовляється від нього. За його словами, рішення української сторони не порушує норм міжнародного законодавства, оскільки рішення про мораторій було прийнято з урахуванням об'єктивних обставин, а також національних інтересів України та "специфічної природи" кредиту, наданого РФ уряду Януковича.

Нагадаємо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро. Процентна ставка за новими паперами на загальну суму 12 млрд дол. була встановлена на однаковому рівні 7,75% річних. Процентний дохід, починаючи з 1 березня 2016 року, нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня. Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про 3 млрд дол., виданих Віктору Януковичу в кінці 2013 року) і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.

У березні Росія подала проти України позов до високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі