Рада з боєм списала борг "Укроборонпрому" перед державою мінімум на 819 млн грн

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Рада погодилася списати борги підприємств «Укроборонпрому», зокрема, перед Пенсійним фондом, «Нафтогазом» і Держрезервом. Загальна сума заборгованості - до внесення змін до голосу - оцінювалася в 819 млн грн. Однак після збільшення терміну, за який накопичувався борг, - на 7 місяців - ця сума може бути набагато більшою.

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому закон (реєстр. №10034) «Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну «Укроборонпром» і забезпечення їхнього стабільного розвитку».

"За" це рішення проголосувало 240 карток народних депутатів Партії регіонів, КПУ та Народної партії Литвина в четвер, 6 вересня.

Закон викликав у сесійній залі бурхливе обговорення. Відзначимо, що до його тексту надійшло безліч поправок від представників різних партій. Однак профільний Комітет, який очолює нунсівець Анатолій Гриценко, не розглянув на своєму засіданні документ, що необхідно для його прийняття у другому читанні.

Це викликало роздратування у провладної більшості, після чого 228 картками вона вирішила голосувати за той текст документа, який був проголосований у першому читанні. У тому числі і комуністи, які дуже не хотіли списувати борг "Укроборонпрому" перед Пенсійним фондом.

Після цього автор законопроекту, депутат від фракції ПР Владислав Забарський, під стенограму зачитав свої поправки.

Одна з найголовніших змін - збільшення терміну, за який передбачається списати накопичені борги, а, відповідно, і їхні суми. Так, в першому читанні пропонувалося списати заборгованість за станом на 1 лютого 2012 року. Поправкою Забарського "за станом на 1 вересня" цей період збільшено на 7 місяців.

Відзначимо, що початковому варіанті закону пропонувалося списати заборгованість "Укроборонпрому" перед держбюджетом - 307,0 млн грн, перед соціальними фондами - 366,1 млн грн, за комунальні послуги - 146,3 млн грн, (у т.ч. за електроенергію - 47,4 млн грн, за газ - 59,4 млн грн, по іншим комунальним платежам - 39,5 млн грн).

Як пише у пояснювальній записці автор законопроекту, депутат від фракції Партії регіонів Владислав Забарський, такі великі борги в "Укроборонпрому» виникли через практичну відсутність держзамовлення і недостатнє фінансування, а також через «невідповідність фінансових можливостей підприємств їхньому положенню на галузевих і товарних ринках». Крім того, одна з причин - «необхідність утримання значної соціальної інфраструктури».

Так, законопроектом передбачено, що списанню підлягають несплачені на день набрання чинності даного закону суми заборгованості за платежами до Пенсійного та інших «соціальних» фондів. Заборгованість повинна бути списана протягом двох місяців з дня набрання чинності цього закону.

На розмір суми списаної заборгованості підприємств «Укроборонпрому» перед ПФ, Фонду списується відповідно його заборгованість за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку, шляхом віднесення всіх сум на взаєморозрахунки з бюджетом.

Янукович став одноосібним розпорядником оборонних підприємств

Законопроектом також передбачається списати заборгованість (а також пеню і штрафи) підприємств «Укроборонпрому» за теплову енергію та природний газ (зокрема, перед НАК «Нафтогазом України» та її «дочками»), а також за електроенергію, водопостачання та водовідведення (станом на 1 лютого 2012 року).

Кошти від продажу нерухомого майна підприємств «Укроборонпрому», за вирахуванням балансової (залишкової) вартості такого майна та 95% отриманих коштів понад неї, зараховуються до загального фонду держбюджету. Не зараховані до загального фонду держбюджету кошти спрямовуються на розвиток і модернізацію виробництва, фінансування науково-технічних розробок, інноваційної діяльності цих підприємств.

Крім того, законопроектом встановлюються особливості банкрутства підприємства «Укроборонпрому».

Як повідомив голова профільного Комітету Ради, народний депутат від НУНС Анатолій Гриценко, він "як людина, яка поважає закон", відмовився візувати рішення Ради, оскільки, за його словами, воно було прийняте "з грубим порушенням вимог закону".

"Візи глави профільного комітету під цією фількіною грамотою - не буде", - заявив ще при голосуванні в першому читанні Гриценко, уточнивши, що офіційно - письмово - попередив про це спікера ВР Володимира Литвина "і йому порадив вчинити так само". !zn

Читайте також:

«Укроборонпром» - удар по обороноздатності країни

Менеджер компанії Ахметова призначений главою «Укроборонпрому»

Йемен вимагає від України повернути гроші за зірваний контракт на постачання танків

У найближчі п'ять років обсяги замовлень «Укрспецекспорту» складуть $5 млрд, - Саламатін

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі