Рада спростила закупівлі для Національної поліції

Поділитися
Рада спростила закупівлі для Національної поліції Поліція отримала право проводити закупівлі за скороченою процедурою © Патрульна поліція/Facebook
Поліція отримала право не проводити відкриті торги в екстрених випадках.

Верховна Рада України наділила Національну поліцію повноваженнями застосовувати переговорну процедуру закупівлі в умовах дії особливого періоду та неможливості дотримання замовником строків для проведення конкурсних торгів.

За законопроект №3461 "Про здійснення державних закупівель Національною поліцією" вночі в п'ятницю, 25 грудня, проголосували 245 народних депутатів.

Автор законопроекту народний депутат, член фракції "Блоку Петра Порошенко" Мустафа Найєм пояснив, що інші військові формування та правоохоронні органи вже мають право застосовувати переговорну процедуру закупівель в екстрених випадках, так як процедура відкритих торгів вимагає 65-75 днів.

У той же час, народний депутат від БПП Ольга Червакова зазначила, що народні депутати проголосували за законопроект, не ознайомившись з його текстом.

"Закон включили до порядку денного і схвалили, не читаючи. Мустафа Найєм сказав, що він (закон – ред.) хороший", − написала політик на своїй сторінці у Facebook.

У Раді відбувається якась гра в мафію. Бюджетний комітет засвдатиме ще мінімум годину, ми тягнем годину і голосуєм всі підр...

Опубліковано Olga Chervakova 24 грудня 2015 р.

Читайте також: Держзакупівлі в Україні з 1 січня будуть в електронному форматі

Вночі в п'ятницю, 25 грудня, Верховна Рада України прийняла закон "Про публічні закупівлі", згідно з яким більшість держзакупівель будуть проводитися через відкриту систему онлайн-торгів. Закон вводиться в дію з 1 квітня 2016 року для центральних органів виконавчої влади та замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня 2016 року - для всіх замовників.

Обсяг держзакупівель в Україні становить майже 200 мільярдів у рік. Для придбання товарів за рахунок бюджетних коштів кожне підприємство або державний орган зобов'язані провести тендер, в якому на умовах відкритої конкуренції повинні взяти участь кілька постачальників і запропонувати державі оптимальну ціну. Проте проведення конкурсів та формування ціни часто відбувається непрозоро, що приносить збитки державному бюджету.

"Поки дізнатися про тендер та отримати запрошення майже неможливо, а ціна часто визначається не відкритою конкуренцією, а змовою декількох осіб. Крім того, малий та середній бізнес відмовляється від участі в державних торгах через складність і зарегульованість паперових процедур", - пише Андрій Гужва в матеріалі для ZN.UA.

Детальніше про систему державних закупівель в Україні читайте в матеріалі Ігоря Гужви Чи допоможе СОТ подолати корупцію в держзакупівлях? у тижневику "Дзеркало тижня. Україна."

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі