Рада дозволила державі позбавити Коломойського контролю над "Укрнафтою"

Поділитися
Рада дозволила державі позбавити Коломойського контролю над "Укрнафтою" Законодавчих перешкод для повернення державного контролю над "Укрнафтою" більше немає © ukrnafta.com
Для контролю в акціонерному товаристві тепер необхідно не 60%, як раніше, а всього 50%. Прийнятий закон в основному стосується "Укрнафти".

Верховна Рада внесла зміни в закон про акціонерні товариства, знизивши мінімальний кворум на зборах акціонерів з 60% до 50%. За проект №1310 в цілому проголосували 230 народних депутатів.

Спочатку проект закону стосувався лише акціонерних товариств, в яких держава володіла більше 50% акцій. Однак у нього була прийнята поправка "з голосу", згідно з якою для цих компаній закон набирає чинності відразу після підписання президентом, а для всіх приватних - з 1 січня 2016 року.

Законопроекти про зниження кворуму на зборах акціонерів розглядалися в Раді майже десять років, проте так і не були прийняті.

Ухвалений Радою закон в основному стосується однієї компанії - ПАТ "Укрнафта", в якому державі (в особі НАК "Нафтогаз України") належить 50% + 1 акція, проте компанія контролюється менеджментом групи "Приват", якій належить близько 48% акцій. У даний час змінити керівництво "Укрнафти" неможливо, оскільки для цього необхідно провести збори акціонерів. На зборах акціонерів з таким порядком денним представники "Привату" просто не реєструвалися, що робило їх недійсними.

Тепер держава (в особі НАК "Нафтогаз України") може провести збори акціонерів "Укрнафти" з будь-яким порядком денним і при бажанні змінити менеджмент.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі