Путін ховає збідніння росіян за фальшивою статистикою – Wyborcza

Поділитися
Путін ховає збідніння росіян за фальшивою статистикою – Wyborcza Путін не може виконати обіцянку підвищувати зарплати росіянам. Ілюстрація © ТАСС
Російська влада вирішила зменшити середню зарплату, щоб потім можна було виконувати обіцянку її підвищувати.

Середньостатистична зарплата в Росії скоро зменшиться на 15%, але населення нібито не біднішає. Розрахунки – бюрократична справа, за якою Володимир Путін ховає свої невиконані обіцянки.

Про це пише видання Gazeta Wyborcza, додаючи, що в Росії нині розгорівся скандал через статистичні дані щодо зарплат і платоспроможності росіян. Найдивніше те, що його влаштував голова "кишенькової" прокремлівської "Федерації незалежних профспілок" Михайло Шмаков. Його розлютила заява голови "Федеральної служби державної статистики" Олександра Сурінова про те, що скоро в Росії зміниться система визначення середньої зарплати.

Сьогодні експерти вираховують її, беручи до уваги лише офіційну платню. І до початку війни проти України і економічної кризи в Росії, дані вказували, що середньостатистична зарплата поступово зростала щороку. В 2013 році показник дотягував до 960 доларів на місяць. Але тепер через курс рубля і економічні проблеми Росії середня зарплата становить 480 доларів і експерти очікують ще більше скорочення найближчим часом.

Очільник головного статистичного відомства РФ оголосив на урядовій нараді, що його експерти тепер будуть враховувати і зарплату "в конвертах" при визначенні середньостатистичної зарплати. Оцінюється, що в Росії неофіційно працює близько 15 мільйонів людей.

Вони заробляють значно менше, ніж ті, хто працюють легально. Але ніхто не знає, скільки саме. Шмаков вважає, що врахування "сірої" зарплати при визначенні середньостатистичної скоротить показник на 3,9-4,8% залежно від регіону, або на 59-72 долари. Ще гірший вигляд матиме зарплата в Москві, де в "конверті" гроші отримують багато приїжджих людей з інших регіонів. В столиці середня зарплата становить близько 60,8 тисяч рублів, але ті, хто працюють неофіційно, отримують вдвічі менше.

Таким чином, новий спосіб підрахунку дуже сильно зіпсує оптимістичну статистику. Який в тому сенс для влади? Володимир Путін в травні 2012 року підписав кілька так званих "декретів", які гарантували мешканцям стабільне зростання рівня життя. Тоді він обіцяв, що найпізніше в 2018 році, коли повинні відбутися чергові президентські вибори, викладачі, науковці і лікарі будуть заробляти не менш, ніж дві середньостатистичні зарплати в їхньому регіоні.

А вчителям, медичному персоналу середньої ланки, працівникам культури і соціальних служб пообіцяли заробітки не нижчі, ніж ця середня зарплата. Гроші на це повинні надходити не з федерального бюджету, а з регіонального. Сьогодні ж регіоні бідніють, а гроші на підняття зарплат доводиться брати в кредит в банках. Навіть багата Москва погрузла в багатомільярдних боргах через це.

Чукотка, республіки Північного Кавказу і Білгородська область винні банкам більше, ніж становлять їхні річні бюджети. Агенція S&P вважає, що Новгородській області взагалі саме час оголосити банкрутство.

В цей же час, губернатори думають, як їм все ж таки виконати "травневі декрети" Путіна. Вони вирішили, що якщо немає грошей на підняття нинішньої середньої зарплати, тоді треба саме цю середню зарплату зменшити, щоб потім можна було потроху її піднімати.

Західні ЗМІ неодноразово писали, що президента Росії Володимира Путіна чекають серйозні проблеми, коли він не зможе виконувати свій неоголошений соціальний "обов'язок" підвищувати рівень життя росіян в обмін на їхнє невтручання в політичне життя країни. Однак видання The Economist писало, що російській владі немає чого боятися через поглиблення фінансової кризи. Адже бідні росіяни ледве виживають, але все одно підтримують Путіна. Більшість регіонів виживають завдяки федеральній підтримці. Минулого року 75 російських регіонів із 85 мали дефіцит бюджету.

Видання Bloomberg пилосало, що Путін ховає економічну кризу за підтасованою статистикою. Підтасовані дані про низький рівень безробіття не говорять про те, на скільки впала купівельна спроможність росіян. В цей же час, у Росії почалася глибока економічна криза. Міністерство економічного розвитку РФ повідомило, що падіння ВВП в другому кварталі скорилася на 4,4% після того, як в падіння в першому кварталі склало 2,2%.

Financial Times писало, що економічні обмеження Заходу теж впливають на Росію, зокрема американські санкції змушують російських олігархів реорганізовувати активи. Такий крок, швидше за все, ще більше ізолює олігархів від глобальних ринків. Крім того, як вважає редакція видання, це сигнал того, що США готуються до довгострокового продовження санкцій.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі