Профіцит держбюджету зменшився до 7,7 млрд грн — Мінфін

Поділитися
Профіцит держбюджету зменшився до 7,7 млрд грн — Мінфін © Андрій Товстиженко, DT.UA
Мінфін переглянув показники виконання держбюджету.

Міністерство фінансів України у своєму червневому макроекономічному огляді уточнило показники виконання державного бюджету за підсумками з початку року по травень включно. Так, профіцит склав 7,7 млрд грн.

Проте раніше міністерство оцінювало профіцит в 8,6 млрд грн.

"Тимчасове перевищення доходів над видатками державного бюджету (профіцит) склало 7,7 млрд грн порівняно із запланованим річним рівнем дефіциту в 90 млрд грн", – йдеться в огляді.

Разом з тим запозичення на фінансування загального фонду держбюджету в січні-травні становили 182,2 млрд грн, у тому числі на внутрішньому ринку залучено 155,5 млрд грн, на зовнішньому – 26,6 млрд грн, уточнив Мінфін. Погашення основної суми боргу з держбюджету склало 176,2 млрд грн.

"Станом на 3 липня сума коштів на Єдиному казначейському рахунку становила 29,5 млрд грн, а також додатково на валютних рахунках ДКСУ у гривневому еквіваленті 49,7 млрд грн, що в цілому достатньо для обслуговування і виплат державного боргу", – зазначив Мінфін.

Відомство також підтвердило показник дохідної частини за п'ять місяців на рівні 426,7 млрд грн, при цьому, за даними міністерства, недовиконання склало 1,4%.

На виконання дохідної частини бюджету вплинуло перерахування НБУ 64,9 млрд грн, з яких 17,3 млрд грн надійшли в травні, а також зростання середньої заробітної плати, зміцнився курс гривні, скоротилося виробництво тютюну, також звільнення з 2019 роки від оподаткування ПДВ імпорту сонячних батарей, менші порівняно з прогнозованими обсяги імпорту, пояснили в міністерстві.

Видатки держбюджету за п'ять місяців цього року склали 420,3 млрд грн, у тому числі – 381 млрд грн по загальному фонду.

"Рівень виконання планових показників по видатках загального фонду держбюджету – 91,7%", - уточнили в Мінфіні.

Як вказується в макроекономічному огляді, загальна сума витрат Пенсійного фонду за п'ять місяців досягла 181,5 млод грн, з них 94,3 млрд грн – власні надходження і 87,2 млрд грн – трансферт з держбюджету.

Причому власні надходження ПФ зросли на 22,9% в річному порівнянні за рахунок зростання середньої заробітної плати, а витрати збільшилися на 24,7% через індексацію пенсій, фінансування одноразової допомоги окремим пенсіонерам, підвищення пенсій військовим пенсіонерам та виплату Фондом монетизованих житлово-комунальних субсидій.

Доходи держбюджету України в 2019 році визначено в розмірі 1,26 трлн грн, у тому числі загального фонду – 928,51 млрд грн, витрати – 1,112 трлн грн і 1,005 трлн грн відповідно.

Нагадаємо, що 18 жовтня Рада затвердила постанову "Про висновки і пропозиції до законопроекту про держбюджет на 2019 рік", підготовлений парламентським бюджетним комітетом, що означає прийняття проекту держбюджету у першому читанні.

Граничний обсяг дефіциту держбюджету визначено в сумі 89 989 300 000 грн, у тому числі граничний обсяг дефіциту загального фонду - 69 617 200 000 грн і граничний обсяг дефіциту спеціального фонду - 20 372 100 000 грн

Детальніше про проблеми з МВФ і дефіциті бюджету читайте в статті Юлії Самаєвої "Економічний краш-тест. Ключ на старт?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі