Проблемне євро заважає ЄС розвиватися – Frankfurter Allgemeine

Поділитися
Проблемне євро заважає ЄС розвиватися – Frankfurter Allgemeine Євро шкодить розвитку ЄС. Ілюстрація © Macedoniaonline
Європа досі плекає ілюзії про здатність Греції виплутатися зі своїх боргів і провести реформи, яких вона ніколи не хотіла.

Постійні економічні проблеми Греції і євро не дозволяють Євросоюзу побачити ті глобальні виклики, перед якими він постав. Поки Брюссель рятує грецьку економіку знову і знову, він не розвивається, скеровуючи усі свої зусилля в невірне русло.

Про це йдеться у статті Frankfurter Allgemeine. Видання нагадує, що умови фінансової допомоги, на які погодився прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас, фактично повторюють першу пропозицію європейських кредиторів. Вони включають проведення рішучих реформ в Греції і жорстку економію, від яких Афіни вперто відмовлялися. Автор зауважує, що греки на референдумі тиждень тому голосували не за реформи, а якраз проти них. Криза, яка охопила Грецію, почалася набагато раніше ніж в країні ввели в обіг євро.

Попри це, європейські політики продовжують вірити, що Греція зможе виплутатися зі своїх боргів, якщо їй дати ще в борг. Критиків ідеї відкрити кредитну програму для Афін на 82 мільярди євро в ЄС одразу ж називають популістами.

Однак, на думку оглядача, більшість цих критиків не хочуть повернення до національних держав. Вони прагнуть зберегти Євросоюз, тому виступають проти порятунку євро будь-якою ціною.

"Вони бачать, що євро може розколоти і ЄС, і валютне об'єднання. Вони бачать, що гамівна євро-сорочка не підходить усім країнам і ЄС значно привабливіший, ніж суто внутрішній ринок", - йдеться в статті.

Оглядач пише, що Греція поглинає всі сили Європи, які могли б бути використані для її розвитку. На додачу, непопулярна політика об'єднання щодо емігрантів з Близького Сходу дозволила радкалам на зразок "Національного фронту" у Франції добитися успіху на виборах. Таким чинов, від ЄС може відвернутися друга найбільша економіка Європи – Великобританія. Тож за таких умов навряд чи буде виправданим рятувати Грецію будь-якою ціною.

"Євро забирає у Європи свю енергію і всі сили. Спочатку рятівники хотіли змусити людей повірити, що нібито альтернатив не існує, борг Греції надто малий, економіка країни настільки мала, що її можна врятувави за допомогою гарантій. Потмі був другий пакет допомоги. А тепер буде третій", - пише оглядач.

Тим часом, доки вся увага ЄС прикута до Афін, війна в Україні продовжується, напруга в у Південно-Китайському морі теж, так само як і зона вільної торгівлі між Європою і США відклали на потім.

В цей же час, Греція і ЄС домовилися щодо програми порятунку грецької економіки. Сьогодні в були також названі умови, на які погодилася Греція в рамках угоди з ЄС.

Читайте також: Меркель, Олланд і Туск досягли компромісу з Ціпрасом щодо виходу Греції з кризи – ЗМІ

Греція на даний момент, за оцінками європейських експертів, потребує фінпідтримки на суму 86 млрд євро. Перші 7 мільярдів Греція може отримати до 20 липня (при прийнятті парламентом Греції перших законів), ще 5 мільярдів - у середині серпня.

Раніше Reuters зазначав, що Ціпрас зі свого боку пішов на ряд принципових для нього раніше поступок. Так, він погодився на фактично негайне (закони повинні бути ухвалені парламентом Греції до середи) прийняття рішень щодо підвищення пенсійного віку, тарифів, скорочення соцвидатків і так далі.

Більш того, Ціпрас погодився на раніше неприйнятну умова щодо передачі державних активів Греції на суму в 50 мільярдів євро в трастовий фонд під управлінням ЄС. Єдине, що він виторгував у цьому питанні - це розташування фонду в Греції, а не в Люксембурзі, на чому наполягали кредитори.

За словами одного з дипломатів, це рішення фактично перетворює Грецію на "протекторат Німеччини", відзначає агентство.

Сам Ціпрас щодо завершення переговорів з ЄС заявив, що Греція добилася реструктуризації боргу і фіндопомоги в 35 млрд в обмін на важкі реформи.

У неділю, 12 липня Єврогрупа назвала умови для надання Греції фінансової допомоги в розмірі 86 млрд євро. Дана програма жорстких економічних заходів має бути затверджена в парламенті Греції до 15 липня.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі