Приватбанк підозрює екс-власників у відмиванні $ 470 млрд — ЗМІ

Поділитися
Приватбанк підозрює екс-власників у відмиванні $ 470 млрд — ЗМІ
Ця сума відповідає двом ВВП Кіпру.

У позові Приватбанку, який подано до суду США штату Делавер до колишніх власників - Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, - банк звинувачує олігархів у відмиванні $ 470 млрд через кіпрські компанії. Ця сума еквівалентна двом ВВП Кіпру. Про це пише Громадське с посиланням на позов Приватбанку, текст якого опублікувала аналітична компанія Atlantic Council.

Відповідно до позову, у 2006-2016 роках загальна сума наданих Приватбанком кредитів кіпрським компаніям, за допомогою яких власники банку відмивали кошти, склала $ 470 млрд.

У разі, якщо юристи Приватбанку доведуть цю суму у суді, це буде найбільший у світовій історії кейс з відмивання грошей однією групою осіб.

Як зазначили у Atlantic Council, схема відмивання коштів через Приватбанк була занадто простою: гроші з банку переводилися до його дочірнього банку на Кіпрі. Звідти - юридичним компаніям, які надалі ці кошти інвестували у купівлю нерухомості та низки компаній у США.

Відповідно до позову, колишні власники банку стали найбільшими власниками нерухомості у місті Клівленд, штат Огайо. Також Коломойський та Боголюбов, за посередництва своїх американських компаній, придбали у США низку металургійних заводів, які розташовані у різних штатах.

Приватбанк у позові звинувачує своїх колишніх власників у привласненні "мільярдів доларів у Приватбанку та відмиванні мільйонів доларів у США".

Зазначимо, що, згідно з позовом, найбільшими компаніями, через які відмивалися гроші, стали: Brimmilton Limited, Divot Enterprises Limited, Birgminton Investing Inc.

Повідомлялось, що Приватбанк ініціював судовий розгляд в Канцлерском суді штату Делавер (Сполучені Штати Америки) проти своїх колишніх власників, а також інших фізичних і юридичних осіб.

Нацбанк і "ПриватБанк" виграли у компаній, пов'язаних з українським олігархом Ігорем Коломойським суди, через які фірми хотіли зняти з себе зобов'язання за кредитами рефінансування.

Кабмін оскаржив рішення Окружного адміністративного суду про визнання незаконною та скасування націоналізації Приватбанку. Скарга була подана до суду 16 травня.

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до НБУ і КМУ про неправомірність націоналізації "Приватбанку". Рейтингове агентство Moody's заявило, що скасування рішення завдасть удару по кредитному рейтингу України.

Сам Ігор Коломойський в інтерв'ю агентству Reuters заявив про готовність піти на переговори з урядом, але не уточнив, яку саме мету переслідує - отримати компенсацію або відновити контроль над банком.

"Приватбанк" перейшов у державну власність у грудні 2016 року. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. Наприкінці червня 2017 року - ще на 38,5 млрд гривень.

Детальніше про стан Приватбанку читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Фінансовий директор Приватбанку Ганна Самаріна: "З огляду на можливі наслідки шторму бурі краще не здіймати" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі