Прискорена мобілізація

Поділитися
Більшість із нас уже не мислить свого життя без мобільного телефона. Багатьом, особливо молоді, напевно здається, що «мобіли» були завжди...

Більшість із нас уже не мислить свого життя без мобільного телефона. Багатьом, особливо молоді, напевно здається, що «мобіли» були завжди. Справді, як обійтися без «мобілки», приміром, вирушаючи на побачення з дівчиною? Навіть якщо про місце й час приблизна домовленість є, однак успіх заходу багато в чому залежить від електронного супутника. Нині називати просто телефоном цей портативний пристрій, у якому, крім можливості забезпечити зв’язок (насамперед телефонний), сконцентровано низку інших, не менш корисних функцій, язик не повертається. Причому функція телефону в ньому вже, очевидно, навіть не пріоритетна.

Але ж усього десять років тому, наприкінці 2000 року, кількість користувачів мобільним зв’язком становила в нашій країні лише 855 тис. чоловік (статистика ведеться за кількістю задіяних SIM-карт, які «оживляють» «мобільник»). Упродовж минулого десятиліття стався якісний стрибок. Через рік (на початку 2002-го) кількість користувачів сягала 2,2 млн. чоловік. А на кінець першої десятирічки XXI століття армія «мобілізованих» користувачів зросла в 64 рази. Перевищивши чисельність населення країни, вона наблизилася до 55 млн. абонентів. Наявність кількох апаратів в одного користувача, наприклад для мінімізації витрат за послуги зв’язку, або навіть вибір із наявних апаратів залежно від майбутнього заходу для багатьох стали звичайною практикою.

Якщо десять років тому мобільником користувалися переважно заможні люди, то тепер демократичним за ціною пристроєм із дуже затребуваними функціями користується буквально і старий і молодий. Навіть криза не змогла істотно вплинути на його розповсюдження. Хіба що на темпи цього розповсюдження. А останніми роками мобільний зв’язок допомагає Інтернету також революційно охоплювати населення.

ПК під пахвою

Ще один напрям, який безпосередньо стосується інформатизації суспільства, — персональний комп’ютер. Аналіз інформації, наданої «ДТ» аналітиками компанії IDC, свідчить, що і в цьому сегменті, попри кризу, триває швидке зростання парку ПК. Якщо 2000 року було викинуто на ринок (імпорт плюс вітчизняне виробництво) трохи більше 300 тис. ПК, то 2010-го — понад 2,3 млн. одиниць (2008-го — приблизно стільки ж). Не важко відзначити одну цікаву особливість: прискорено зростає кількість продажів портативних ПК. Якщо 2000 року їх ринок був приблизно у 50 разів менший від ринку десктопів (настільних ПК), то 2010-го їх викинули на ринок удвічі більше, ніж їхніх стаціонарних аналогів. За десять років ринок ноутбуків зріс у 250 разів.

«Гості» з індустріального минулого

Всього кілька років тому Україна дивувала світ стрімким зростанням продажів нових авто. Тільки за 2006—2008 роки в Україні було продано понад 1,5 млн. легкових автомобілів (включно з легкими комерційними). (Цікаво, що рекордним став 2008 рік, — річні продажі сягнули 623 тис. авто.) У наступні два роки ринок повернувся до обсягів продажів 2003-го: 162 тис. одиниць 2009 року й трохи менше 145 тис. за одинадцять місяців 2010-го.

Результатом десятиліття став автомобільний парк, який експерти AUTO-Consulting оцінюють у понад 8 млн. авто. 2000 року в користуванні перебувало 4 млн. 800 тис. легкових автомобілів. Утім, 8 млн. легкових автомобілів на 46,5 млн. чоловік населення, судячи з наших перевантажених доріг, — це більш ніж достатньо. Отже, за десять років в Україні було продано близько 3 млн. нових легковиків (імпорт + авто вітчизняного виробництва). Страшно подумати, що було б на вулицях, якби не нагрянула світова фінансова криза і зростання автопарку відповідало темпам 2008 року...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі