Президент, як і раніше, проти зниження кворуму зборів

Поділитися
Прийнятий Верховною Радою 9 січня 2007 року Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про ...

Прийнятий Верховною Радою 9 січня 2007 року Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про господарські товариства», відповідно до якого планка кворуму для проведення повторних (після таких, що не відбулися) зборів знижується до 50%, призведе до порушень прав учасників господарських товариств, насамперед — міноритарних акціонерів.

Як повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради, саме про це йдеться в пропозиціях президента України до законопроекту, направлених до ВР 25 січня ц.р.

Президент зазначає, що у разі набрання цим законом сили для вирішення найважливіших питань діяльності господарських товариств — визначення напрямів діяльності, внесення змін до статуту товариства (зокрема, щодо зміни розміру його статутного капіталу), обрання членів спостережної ради, розподілу прибутку і збитків товариства — потрібно буде не 3/4 голосів, як зараз, а лише одна третина від загальної кількості акціонерів.

Новий порядок проведення повторних (після таких, що не відбулися) зборів господарських товариств провокує недотримання порядку скликання попередніх зборів, створює такі умови, щоб перші збори зривалися. «Так, наприклад, власник контрольного пакета акцій акціонерного товариства може навмисно не з’явитися на перші збори для того, щоб заблокувати їх проведення і скористатися порядком проведення наступних зборів, відповідно до яких прийняття бажаного для нього рішення буде можливим за меншої кількості акціонерів», — зазначає у своїх пропозиціях глава держави.

Президент також вважає, що закон не дає відповіді на питання, як регулюватиметься проведення інших наступних зборів, якщо попередні збори теж не відбулися.

«Крім того, впроваджувані законом нововведення створять додаткові можливості для переділу власності, спричинять нові корпоративні конфлікти, численні зловживання у цій сфері, дестабілізацію українського фондового ринку, а отже — загрозу економічній безпеці держави, забезпечення якої є однією з найважливіших функцій держави, — наголошується в зауваженнях Віктора Ющенка. — Не можна також не враховувати, що негативні очікування потенційних інвесторів, у тому числі іноземних, несприятливих змін у корпоративних відносинах погіршать інвестиційний клімат в Україні, її інвестиційну привабливість, стануть передумовою відпливу інвестицій з економіки України».

Президент підкреслює, що питання необхідно вирішувати системно — шляхом прийняття закону про акціонерні товариства, в якому буде комплексно урегульоване питання створення і діяльності цих товариств, захисту прав акціонерів, у тому числі міноритарних, а також внесення відповідних змін до ряду нормативних документів.

Нагадаємо, що 9 січня ц.р. Верховна Рада України прийняла в новій редакції Закон «Про внесення змін до Закону України «Про господарські товариства». Законом вносяться зміни і доповнення до ст. 41 і ст. 60 Закону «Про господарські товариства», якими передбачено, що коли загальні збори акціонерів не відбулися через неучасть у них необхідної кількості акціонерів (60%), то такі збори визнаються правомочними за участі в них акціонерів, котрі мають понад 50% голосів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі