Працюючі за наймом у приватних осіб зобов'язані подати декларацію - ДФС

Поділитися
Працюючі за наймом у приватних осіб зобов'язані подати декларацію - ДФС © sfs.gov.ua
Доходи, отримані без участі податкових агентів, повинні бути задекларовані.

Якщо людина отримала доходи без участі податкових агентів, то повинна їх задекларувати. Про це повідомляється на сайті Державної фіскальної службі (ДФС) з посиланням на начальника відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Департаменту податків та зборів з фізичних осіб Тетяну Федченко.

"До таких доходів відносяться, в першу чергу, винагороди, що виплачуються особам, працюючим за наймом у приватних осіб домашніми робітницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками, водіями і тому подібне", - пояснила вона.

Федченко уточнила, що податкові агенти - це підприємства, підприємці, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність (адвокати, нотаріуси і т. д.), які нараховують та виплачують фізособам зарплату, гонорари, винагороди за разову роботу, дивіденди, премії і т. д.

"Такі податкові агенти згідно з Податковим кодексом, відповідальні за нарахування і сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету. Тому якщо особа в 2018 році отримувала доходи тільки за участю податкових агентів, декларацію подавати не потрібно", - підкреслила вона.

Крім того, за її словами, подати декларацію повинні люди, які в 2018 році отримали інвестиційні активи. Це доходи від продажу цінних паперів, корпоративних прав. При цьому не має значення, кому були реалізовані такі активи - фізичній або юридичній особі.

Тетяна Федченко також звернула увагу, що громадяни, у яких утворилася списана прострочена заборгованість також повинні подати декларацію. Прострочена заборгованість - це борг, стосовно якого минув строк позовної давності - 1095 днів, або три роки. Згідно з Податковим кодексом, податком на доходи фізичних осіб оподатковується списана заборгованість за цивільно-правовими угодами за умови, що сума становить понад 50% місячного прожиткового мінімуму, встановленого для дієздатної особи на 1 січня звітного року (у 2018 році - 1762 грн).

"Зобов'язані подати декларацію та сплатити податок з основної суми прощеною заборгованості особи, яким фінансові установи анулювали або пробачили суму заборгованості або кредиту до закінчення строку позовної давності та яким кредитор повідомив про таке анулювання у сумі, що перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати ( у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного року (у 2018 році - 3723 грн) ", - додала вона.

Детальніше про дивний крок по розділенню ДФС читайте у статті Костянтина Швабія та Ірини Петрової "Податково-митні гойдалки: то злука, то розлука!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі