Польща знову виступила проти будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Поділитися
Польща знову виступила проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" Будівництво "Північного потоку-2" носить політичний, а не економічний характер, сказав Дуда © president.pl
ЄС повинен запевнити своїх членів в незалежності від російського газу, підкреслив Дуда.

У вівторок, 3 листопада президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава виступає проти будівництва другої гілки російського газопроводу "Північний потік" по дну Балтійського моря.

"Ми вважаємо, що це рішення носить політичний характер, воно не має жодних економічних підстав. У зв'язку з цим ми не маємо жодних сумнівів, що ця інвестиція не повинна бути втілена у життя, оскільки вона не збільшує енергетичної безпеки в Європі, має політично шкідливий характер ", - зазначив польський президент.

На його думку, Євросоюз повинен запевнити свої держави в незалежності від російського газу.

Читайте також: Віце-канцлер ФРН на зустрічі з Путіним порушив питання про транзит газу через Україну

На початку вересня "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2". Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell.

Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що запланований термін введення "Північного потоку-2" в 2019 році залишається незмінним. "Технічна концепція даного проекту буде та ж сама що "Північний потік-1". Ми просто візьмемо наявний проект і його реалізуємо. Фактично з'явиться газопровід-брат "Північного потоку-1", - сказав він.

Зазначимо, що ряд країн-членів ЄС виступають проти будівництва "Північного потоку-2".

Відзначимо, "Газпром" давно заявляє, що збирається "звести до нуля" роль України як транзитера російського газу. Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від "Південного потоку", а також критики "Турецького потоку".

Не так давно Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних "Турецькому потоку" газопроводів. Брюссель затвердив постанову про "енергетичну дипломатію", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ. Зокрема, Брюссель вирішив зосередити зусилля на просуванні Південного газового коридору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі