Політолог: Розбіжності Кабміну та АП щодо квот на експорт зерна - це гра для зовнішнього світу

Поділитися
© yaltalife.org
Політолог Вадим Карасьов не схильний розглядати розбіжності Кабінету міністрів і адміністрації президента стосовно заходів із регулювання ринку зерна як інституційний конфлікт, оскільки вважає це грою для зовнішнього світу. Таку думку В.Карасьов висловив у коментарі агентству УНІАН.

«Ніяких розбіжностей немає. Це просто іноді узгоджена, іноді не узгоджена, але в принципі гра на подачу різних сигналів різним інстанціям, різним центрам влади для того, щоб не припинявся ефективний торг між західними партнерами та Україною з метою взаємовигідного обміну за принципом - експорт зерна в обмін на менш жорсткі заяви з приводу внутрішньополітичної ситуації в Україні. Свобода експорту зерна - в обмін на свободу дій влади всередині України», - вважає В.Карасьов.

На його думку, різні позиції уряду і адміністрації президента щодо заходів з регулювання зернового ринку стали наслідком лобістської суперечки між зерновими трейдерами, тісно пов'язаними з урядом і зацікавленими у квотуванні експорту зерна, з одного боку, і американськими зерновими компаніями, зацікавленими у введенні експортного мита. «Ось це ключовий момент. Вся ця гра навколо уявного конфлікту з приводу зернового експорту розрахована на зовнішнє споживання, на зовнішній ринок, тільки не зерновий, а політичний», - переконаний він.

В.Карасьов нагадав, що квотування експорту зерна суперечить нормам Світової організації торгівлі. «Американський уряд і американська дипломатія на українському напрямку особливо чутливі до тих адміністративних втручань, які відбуваються сьогодні на українському зерновому ринку. Так що тут просто гра для тих же американців та інститутів СОТ, аби показати, що, незважаючи на реальну практику квотування, в української влади є інше бачення, яке відповідає вимогам СОТ, але яке саботує бюрократія, а не влада», - вважає політолог.

«Це як у Росії, тандем - один говорить одне, а інший каже інше. Один говорить для Америки, а інший говорить для Лівії. І така шизофренія практично вигідна, вона влаштовує всіх і, перш за все, цей тандем. І в Україні винайшли таку гру в економічну шизофренію. Один сигнал - одним, реальна практика - іншим», - додав В.Карасьов.

Нагадаємо, що 29 березня перший заступник голови адміністрації президента Ірина Акімова заявила, що Україна має намір замінити заходи нетарифного регулювання ринку зерна (квотування експорту) заходами тарифного регулювання. «31 березня закінчується дія квот на експорт зерна, і президент Віктор Янукович зажадав підготувати відповідний акт, згідно з яким, якщо потрібні обмеження, то це будуть не квоти, а митні заходи», - сказала І.Акімова.

Проте вже наступного дня, 30 березня, Кабінет міністрів продовжив дію квот на експорт зернових до 1 липня поточного року і збільшив обсяг квот на експорт кукурудзи на 2 млн тонн.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі