Політика уряду зводиться до створення умов для наближеного до влади бізнесу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© WTO/Jay Louvion
Політика чинного уряду України зводиться до створення найбільш сприятливих умов для наближеного до влади великого бізнесу, а замість формування ринкової інфраструктури - обплутання держави мережею приватних монополій.

Про це у статті для «Дзеркала тижня. Україна» пише директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

За його словами, за останній рік держави в економіці стало більше, а ринку і конкуренції менше.

«Тому базовий тренд першого року роботи уряду - втручання держави в економіку за рахунок перерозподілу промислових активів і створення на їх базі монополій, що підтримуються державою. Найбільш показові приклади - передання енергетичного, аграрного, нафтогазового, хімічного секторів до рук обмеженого кола бізнесменів. І якщо основним завданням приватизації 1990-х вважалося передання найбільших підприємств до рук наближених олігархів, то з початку 2010-х монополізація прийняла форми перерозподілу цілих секторів економіки на користь наближеного до президентського оточення великого бізнесу, який перетворюється на касту мегаолігархів», вважає В.Карасьов.

«Так, Д Фірташу повернули український газовий і азотний ринок. Р.Ахметов розширює свою бізнес-імперію за рахунок металургійних, фінансових і фармацевтичних активів. І.Коломойський, окрім купівлі авіа-і медіа-активів, має намір законодавчо закріпити монополію «Привату» на ринках феросплавів і марганцевої руди, що дозволить йому повністю контролювати металургійну галузь. Ініційований Мінпаливенерго продаж обленерго фактично закріплює монополію Д.Фірташа, Р.Ахметова і російських бізнесменів О.Бабакова і К.Григоришина на українському енергоринку», - відзначає автор.

При цьому, зазначає він, кастинг серед олігархів проводиться на користь найбільш дружніх і лояльних бізнесменів, тим самим складаються умови для виникнення так званого crony-капіталізму, тобто капіталізму для «своїх», «друзів», близького кола осіб.

«Наслідком такої політики можна вважати окреслені тенденції до «закритості» внутрішніх ринків, обмеження числа гравців, податкової тінізації бізнес-активності мегаолігархів», - підкреслює В.Карасьов.

Детальніше читайте з матеріалі «Рік уряду: реформи чи реванш олігархії?» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі