Покупці з Росії і Азії пішли з ринку дорогої нерухомості в Лондоні – FT

Поділитися
Покупці з Росії і Азії пішли з ринку дорогої нерухомості в Лондоні – FT Росіяни перестали купувати дорогу нерухомість в Лондоні. Ілюстрація © mayfair-property-services.co.uk
Оглядач пояснює це цьогорічним обвалом валют країн, які розвиваються, а також санкціями і інфляцією в РФ.

Покупці нерухомості з країн Азії і Росії раніше становили третину тих, хто купував житло в найбільш дорогих районах Лондона. Але цього року такі покупці залишили ринок нерухомості столиці Великобританії.

Про це сьогодні повідомляє Financial Times. Вартість житла в таких районах Лондона, як Кенсінгтон, стартує від 1,5 мільйона фунтів. Іноземці, зокрема з Росії і країн Азії, зазвичай цікавилися такою нерухомістю, шукаючи штаб-квартиру в політично стабільній столиці або ж розглядати її як вигідну інвестицію. Але цього року, після того, як валюти країн, що розвиваються, обвалилися у відношенні до фунта стерлінгів, більшість російських і азіатських покупців пішли з ринку.

Ріелтори пояснюють це економічними проблемами, які виникли цього року у багатьох країнах. А також з підвищенням державних податків на дорогу нерухомість. Згідно з даними ріелторської агенції Hamptons, у період з січня до вересня 2014 року серед покупців житла у найдорожчих районах Лондона було 26% вихідців з Азії і 7% росіян. В аналогічному періоді цього року частка таких покупців скоротилася до 6% і 1% відповідно. При цьому, відтік росіян і азіатів спостерігається на ринку нерухомості в районах Кенсінгтон, Челсі, Белгравія, Найтсбрідж, Мейфейр.

"Ці групи покупців не продають житло, але й не купують", - каже ріелтор Чарльз Макдауелл.

В цей же час, економічні проблеми Росії, викликані санкціями Заходу і обвалом цін на нафту, відбилися не лише на лондонському ринку нерухомості, а й на російському. Видання Financial Times писало, що криза на ринку нерухомості Росії поглиблюється, а "Москва-сіті" порожня наполовину. Минулого року ринок нерухомості Москви отримав у експлуатацію 1,4 мільйони квадратних метрів комерційної нерухомості. Аналітики прогнозували, що і в 2015 році будівельні компанії завершать стільки ж. Однак, тепер квадратні метри не можуть знайти свого покупця. Для девелоперів низька наповненість площ – це лише півбіди.

В міністерстві будівництва та житлово-комунального господарства РФ кажуть, що об'єм спорудження житлової площі в Росії скоротився на 6%. Це рекорд за весь пострадянський період. Раніше видання Wall Street Journal писало, що в Москві почалася криза на ринку нерухомості. Орендодавцям стало складно виплатити кредити, а інвестиції в нерухомість в Росії скоротилися на 68%. Згідно з оцінками компанії Cushman & Wakefield, в 2015 році 6% площі в торговельних центрах високого класу стануть порожніми. А орендна плата скоротиться всередньому до 2,5 тисяч доларів за квадратний метр.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі