Поки Росія війною руйнує економіку України, її рятує Китай - Washington Post

Поділитися
Поки Росія війною руйнує економіку України, її рятує Китай - Washington Post Китай інвестує в економіку України © obozrevatel.com
Якщо на дипломатичному фронті Китай негласно підігрує Росії, то на економічному - сприяє економіці України.

Незважаючи на те, що Китай відкрито не засудив агресію Росії в Україні, і в дипломатичних питаннях на міжнародній арені навіть підігрує Кремлю, це не заважає Піднебесній паралельно розвивати економічні відносини з Україною. Тим більше, що після анексії Криму і початку бойових дій в країні вони значно поглибилися, пише оглядач Семюел Рамані у статті для The Washington Post.

Автор нагадує, що економічні зв'язки між Україною і Китаєм були значно покращені в часи президентства прозахідного президента Віктора Ющенка, коли обсяг двосторонньої торгівлі в рік міг збільшитися на 36%. При цьому, незважаючи на декларативний курс на стратегічне партнерство між Україною і Китаєм з боку проросійського Віктора Януковича, обсяг торгівлі зростал незначно - наприклад, на 0,5% з 2011 до 2012 року.

Зокрема, автор зазначає, що після анексії Криму Україна і Китай значно активізували економічні зв'язки в аграрній промисловості. Наприклад, згідно зі статистикою Financial Times від 6 липня 2015 року, в 2015 році Україна випередила США в обсягах експорту зернових до Китаю, при тому, що Штати історично були лідером у постачанні даного виду аграрної продукції в Піднебесну.

Більш того, згідно зі статистикою, наведеною в статті, вже після агресії в Криму Україна наростила торгівлю з Китаєм в секторі АПК на 56%.

Китай "рятує" Україну і в інших секторах, відзначає аналітик. Так, у березні 2015 року китайські інвестори погодилися вкласти у сферу доступною нерухомості України 15 мільярдів доларів за 15 років.

Також, наприклад, 8 липня 2015 року пройшов перший в історії китайсько-український форум в сфері науки і технологій, на якому сторони домовилися поглибити відносини, зокрема - модернізувати українську галузь інформаційних технологій за допомогою китайського досвіду.

З іншого боку, зазначає автор, китайсько-українські зв'язки з військової сфері практично не зазнали ніяких змін. Зрозуміло, зазначає автор статті, Китай продовжуватиме балансувати між Росією і Україною, тому очікувати поставок зброї Україні з КНР найближчим часом не варто. Хоча, додає автор, з боку президента України Петра Порошенка було б логічно спробувати "виторгувати" для України високотехнологічну китайську зброю (поки Захід не допомагає в цьому) в обмін на договір про оренду Китаєм сільськогосподарських земель в Україні, про який ходять чутки ще з часів Януковича.

Також автор вказує, що, крім Росії, подальшому активному інвестуванню в Україну з боку Китаю може перешкодити подальше погіршення ситуацію на китайській фондовій біржі.

Раніше повідомлялося також, що Китай виділить 3,6 млрд Україні для зниження залежності від російського газу.

Детальніше про відносини між Україною і Китаєм читайте в матеріалі Дзеркала Тижня. Україна Китай не союзник, але може стати партнером.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі