Податківці взялися за Фірташа і Ахметова

Поділитися
© The White House
Наближеним до влади олігархам намагаються прозоро натякнути про зміну в розстановці сил у країні. Під пильну увагу податківців потрапили підприємства «СКМ Фінанс» Ріната Ахметова, а також «Стирол» і сєверодонецький «Азот» Дмитра Фірташа.

Як писало ZN.UA, ще навесні стало зрозуміло, що теза «податки платять всі» почала набувати все більш конкретного змісту. Наприклад, почали просочуватися повідомлення про те, що вимога заповнити недоплату за податковими рахунками слідом за бютівцем Костянтином Жеваго пред'являється вже і більш близьким до чинної влади бізнесменам. У їхньому числі опинився не тільки Д.Святаш і низка інших впливових і не дуже регіоналів, але навіть Дмитро Фірташ, про конфлікт якого з головним податківцем стало відомо в кінці березня. Більше того, ходили чутки, що серед тих, хто отримав претензії, виявилися і деякі компанії Ріната Ахметова.

Зокрема, як пишуть "Комментарии", в кінці літа почалися розгляди між компанією «СКМ Фінанс» Ріната Ахметова і Державною податковою інспекцією Ворошиловського району Донецька. Приводом для з'ясування стосунків став наказ «Про організацію та проведення документальної позапланової невиїзної перевірки «СКМ Фінанс» від 7 серпня № 475.

Як випливає з матеріалів справи, об’єктом інтересу податківців стала декларація компанії з податку на прибуток за перше півріччя 2012 року. В результаті перевірки представники податкової служби склали акт і зазначили в ньому, що компанія завищила від’ємне значення фінансового результату від операцій з цінними паперами та іншими корпоративними правами на загальну суму 2,136 млрд грн. Компанія звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з проханням скасувати наказ податкової про проведення перевірки як такий, що суперечить законодавству, а висновок інспекторів визнати протиправним. Але 25 жовтня суд першої інстанції видав постанову, що підтверджує законність дій податкової служби.

За схожим сценарієм могли розгортатися події і на горлівського «Стиролі», який входить в орбіту впливу Дмитра Фірташа. 1 червня з’явився наказ №146 Спеціалізованої державної податкової інспекції з роботи із великими платниками податків у Донецьку «Про проведення документальної планової виїзної перевірки». На його підставі з 14 червня почалася перевірка «Стиролу» тривалістю 30 робочих днів, що стосується дотримання податкового, валютного та іншого законодавства. А навздогін та сама податкова видала ще один наказ про залучення до перевірки працівників податкової міліції, що розслідують якусь відкриту оперативно-розшукову справу. Однак їх на підприємство просто не пустили. Співробітники податкової у відповідь прийняли рішення про адміністративний арешт майна ПАТ «Концерн «Стирол».

Втім, підопічним Дмитра Фірташа вдалося відстояти свою правоту в першій інстанції. У рішенні від 18 вересня Донецький окружний адміністративний суд України погодився з доводами позивача про те, що залучення співробітників податкової міліції ніяк не пов’язане з плановою перевіркою «Стиролу», а тому є протиправним.

На початку літа податківці створили проблеми ще одному підприємству олігарха - сєвєродонецькому «Азоту». 31 травня Спецподаткова для роботи з великими платниками в Луганську після перевірки сєвєродонецького хімзаводу видала акт, що містить висновок про завищення від’ємного значення фінрезультату до оподаткування на 791,9 млн грн. І слідом за цим направила «Азоту» податкове повідомлення-рішення. Чимала частка неврахованих, за версією правоохоронців, доходів сформувалася в результаті віднесення до витрат видатків, пов’язаних з продажем продукції пов’язаним особам.

У відповідь «Азот» звернувся до Луганського окружного адміністративного суду і зажадав скасувати це рішення. Але визначенням від 12 вересня суд призначив експертизу. Її завдання – визначити правильність розрахунків податківців і відповісти на запитання: чи підтверджений документально висновок податкової про те, що ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», компанія NF TRADING AG і ТОВ «Остхем Україна» є пов’язаними особами. Адже представники податкової служби стверджували, що реалізація добрив на адресу споріднених структур відбувається за ціною, на 20% менше, ніж зазвичай. Втім, рішення Луганського відділення Донецького НДІ судових експертиз навряд чи буде швидким: справа налічує 111 томів.

Видання резюмує, що, з одного боку, стає дедалі очевиднішим, що в бюджеті просто не вистачає коштів, а в такий скрутний час державній машині не до персоналій. З іншого – не стільки факт перевірки податкової, скільки подальші рішення судів можуть свідчити про те, що олігархам прозоро намагаються натякнути про зміну в розстановці сил на бізнес-олімпі. !zn

Читайте також:

Ахметов заплатив найбільше податків у 2011 році

Не витримавши перевірок держорганів, власник миколаївського порту продав його Фірташу

Фірташ назвав податківців грабіжниками і рекетирами

Глава податкової «відповів» Фірташу: Проблеми з поверненням ПДВ у тих, хто ухиляється від податків

Старший син Януковича відбирає в Ахметова звання «маршала» вугільній галузі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі