Побудова "Північного потоку-2" не піде на користь Росії – FT

Поділитися
Побудова "Північного потоку-2" не піде на користь Росії – FT В Європі скінчилася ера споживання газу. © aa.com.tr
Видання пише, що ера споживання газу в Європі закінчилася і збільшення поставок лише ще більше обвалить ціни.

Минулого року, попри невеликий сплеск в 2014 році, споживання природного газу в Європі виявилося на 20% нижчим, ніж десятиліття тому. Корпорації і деякі коментатори віщували "золоту еру газу" кілька років тому.

Але тепер настання таких часів, здається, малоймовірним. Якщо нічого не зміниться, можна стверджувати, що Європа пройшла пік свого споживання газу. Про це пише видання Financial Times, додаючи, що причини цього дуже очевидні.

Вугілля – значно дешевше джерело енергії. На додачу воно отримало політичну підтримку, приміром, в Німеччині. Тому що видобуток передбачає створення великої кількості робочих місць. В цей же час, відновлювані джерела енергії також отримали урядову підтримку. Тому газу довелося потіснитися, зважаючи також на спад попиту на електроенергію, який спостерігається через сповільнення зростання економік.

Видання додає, що Великобританія могла б скоротити видобуток газу в Північному морі. Але це лише означало б, що її "блакитне паливо" замінять постачальники з-за кордону, які точно не хочуть скорочувати видобуток. На додачу в Норвегію, Катар і Трінідад прибувають перші танкери із зрідженим газом із США. Найбільшим питанням лишається, що станеться з Росією – найбільшим продавцем газу в Європі, який задовольняє близько 40% попиту.

Конфлікт з Європою через Україну не приніс нічого хорошого російській торгівлі. Водночас, Німеччина, яка хоч і підтримує збереження санкцій проти Росії, наполягає на побудові газопроводу "Північний потік-2" в обхід України, Словаччини, Польщі і Балтійських країн. Східна Європа чинить сильний опір, однак, на думку видання, її сил не вистачить, щоб "пересилити німецький вплив в Брюсселі".

"Вірогідно, будуть певні незначні поступки східноєвропейським країнам, які можуть втратити свої транзитні сплати. А також можливе укладення угоди з Москвою продовжувати поставки в Україну доти, доки хоч хтось платить за газ. В результаті поставки з Росії в Європу зростуть. "Газпром" точно готовий скоротити ціни, щоб захистити свою частку на ринку", - йдеться в статті.

Також Росія може почати обмежені обсяги газу в Європу, але таких контрактів буде багато. І це поховає європейські спроби диверсифікувати свій енергетичний імпорт. І все це передбачає ще більше падіння цін. Змінити це може лише початок стрімкого економічного зростання в Європі. Однак, на думку видання, цього найближчим часом точно не станеться. Також можна встановити мінімальну ціну вугілля на рівні 40-50 доларів за тонну, щоб обмежити його використання. Однак для цього потрібно буде ухвалити багато законів. Або ж газ може стати резервом для відновлюваної енергетики на випадок, якщо "вітер не дме".

Читайте також: Німецький партнер "Газпрому" повідомив про плани Польщі отримувати газ із "Північного потоку-2"

Раніше у ЄС заявили, що "Північний потік-2" може зробити невигідним утримання українського транзитного шляху. Єврокомісія повторно оцінить потреби в газі при співпраці з Міжнародним агентством по енергетиці та своїм газовим оператором ENTSOG.

У свою чергу раніше в НАК "Нафтогазі України" назвали газопровід "Північний потік-2" російським "троянським конем" для Європи. Як відомо, близько десяти країн-членів ЄС різко виступають проти будівництва другої нитки цього газопроводу з РФ. Також в Єврокомісії вважають проект невигідним.Офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE (раніше - GDF Suez), австрійська OMV і британсько-нідерландська Royal Dutch Shell.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі