ПЛОСКІ «П’ЯТНАДЦЯТКИ» ОПУСТИЛИСЯ ДО СПОЖИВАЧА ТЕПЕР ЧЕРГА ЗА 17-ДЮЙМОВИМИ РІДКОКРИСТАЛІЧНИМИ МОНІТОРАМИ

Поділитися
Прогнози маркетологів і продавців, про які «ДТ» писало торік восени, збулися. Рідкокристалічні мо...

Прогнози маркетологів і продавців, про які «ДТ» писало торік восени, збулися. Рідкокристалічні монітори (РК) із 15-дюймовим розміром екрана стрибкоподібно знизилися в ціні і серйозно потіснили на прилавках магазинів і в прайс-листах традиційні апарати на базі електронно-променевої трубки (ЕПТ). Тепер, за словами фахівців, того ж самого слід очікувати і на ринку 17-дюймових РК-моніторів. Понад те, навіть після всього цього оптимістичної тенденції зниження цін і, відповідно, зростання продажів компактних РК ніхто не скасовує. Тільки тепер колишньої швидкості в ціновій динаміці вже ніхто не обіцяє, зате прискорення продажів неважко передбачити. Бум не бум, та досить відвідати кілька фронт-офісів просунутих фірм чи банків, аби побачити, як істотно там побільшало вільного простору на робочих столах завдяки заміні громіздких «телевізорів» на плоскі TFT-панелі РК-моніторів. Зрозуміло, не лише ціни й габарити вирішують суперечку «трубка чи панель». Результат її залежить і від співвідношення цін на монітори та ряду споживчих характеристик, які впливають на покупця, за яким вирішальне слово.

Швидко дешевшають, але все ще кусаються...

Якщо пам’ять не зраджує, то всього лише п’ять-шість років тому РК-монітори були, радше, експонатами виставок, аніж технікою для роботи або домашнього використання. Ще б пак, не багато покупців погоджувалися викласти близько 5 тис. «зелених» за плоский корпус і екран. Але через якихось років три у ділових виданнях з’явилася оптимістична реклама Samsung electronics, що пропонувала плоский монітор TFT LCD (Thin Film Transistor Liquid Crystal Display — тонкоплівковий транзисторний РК-дисплей) усього за 1 тис. дол. Ще три роки — і зараз 15-дюймові LCD-монітори середнього рівня пропонуються за ціною 300 дол. і навіть нижче. Причому, судячи з усього, це далеко не межа. Аналітики прогнозують їм до кінця року втрату в ціні ще 50 дол. Залишену ними цінову нішу мають зайняти 17-дюймові РК, що готуються «зістрибнути вниз» із нинішнього рівня в 500—600 дол. Непогана перспектива для охочих позбутися джерела жорсткого випромінювання на своєму робочому столі. Адже неважко помітити, що, на відміну від РК, традиційні ЕПТ-монітори практично наблизилися до межі своєї вартості — їм уже нікуди дешевшати. Радше, навпаки: у міру зниження попиту і, відповідно, обсягів продажів та виробництва можливе підвищення цін на них. Навряд чи за наявного стану справ ціна 15-дюймового «телевізора» опуститься нижче 100 дол. (зараз середня ціна 120 дол.), як і 150 дол. можна вважати орієнтованою межею для його 17-дюймового родича (зараз 200 дол.). Цим відступати нікуди. Вони змушені пасивно чекати, поки їхні плоскі конкуренти остаточно спустяться зі своїх висот.

Муки вибору

Значне зближення цін на конкуруючі технології вже зараз змушує споживача, перш ніж віддати перевагу котрійсь із них, уважніше вдивлятися в інші «деталі», що тепер мають для нього суттєве значення. Ми теж вирішили оцінити переваги і недоліки нової технології моніторів. Для цього провели експеримент «три тижні — три монітори» у межах одного робочого місця. З вибором техніки усе вийшло само собою: «п’ятнадцятки» були в редакції — обидва «Самсунги», один на базі ЕПТ, другий РК — SyncMaster 152B. Годі дивуватися поширенню моніторів цього корейського виробника. Оцінка пропозиції у спеціалізованих прайс-листах свідчить, що в десятці найвідоміших брендів (Sony, LG, ViewSonic, Philips, Mitsubishi, Acer, NEC, Hansol, CTX) Samsung найбільш поширений в Україні. Частка пропонувань цієї компанії-виробника на ринку ЕПТ-моніторів коливається в межах 55—65%, у РК-сегменті — 30–45%. Хоча бренд не з дешевих.

Для чистоти порівняння третій монітор на тестування надало представництво Samsung electronics в Україні. Це 17-дюймовий LCD-апарат із нової лінійки, що виводиться на український ринок, — SyncMaster 172V.

Плюси й мінуси

Хоч би що говорили критики РК-моніторів, але краще самому спробувати, аніж багато разів від них почути. Напевно, саме з цієї причини навіть самі опоненти, якщо у них з’являється можливість «осідлати» РК-екран, назад переходити на трубу, як правило, вже не хочуть. По-перше, дюйми дюймам не рівня. Замінивши ЕПТ на РК із тими ж таки 15 дюймами, відразу помічаєш збільшення корисної площі екрана за рахунок зменшення обрамлення. По-друге, менше відблисків на екрані, особливо це цінуєш, коли спекотного літнього дня сонце постійно намагається підгледіти вміст екрана. По-третє, помітно чіткіші картинки і немає геометричних спотворень. І по-четверте, тони яскравіші, насиченіші, ніж на традиційному трубковому моніторі. Щоправда, не всім і не завжди це подобається, тому розробники розмістили на передній панелі плоских моніторів докладне меню настройки, з допомогою якого можна прибрати і зайву контрастність, і неприродну яскравість відтінків. До речі, при роботі з текстом теж рекомендується зменшити яскравість і контрастність, щоб звести до мінімуму навантаження на очі.

Передача кольору — не єдине вузьке місце LCD-технології. Проте, схоже, розробники змогли не лише здешевити TFT-панелі, а й поліпшити їхні експлуатаційні характеристики. Це чітко простежується при тестуванні новенького SyncMaster 172v. Приміром, 170 градусів огляду як по вертикалі, так і по діагоналі дозволяють забути про незручність розглядання зображення під різними кутами. Екран легко читається, навіть якщо оператору з якоїсь причини не вдається зручно розмістити його перед собою. Те ж саме стосується й випадку, коли за монітором сидять одночасно кілька осіб — перегляд відео або комп’ютерні ігри. А ось яскравість при перегляді фільмів доводилося виводити на максимум — позначається особливість технології, що використовує принцип поглинання світла, а не випромінювання, як у ЕПТ.

Швидкісні характеристики TFT-матриці (час реакції 25 мілісекунд) достатні для комфортного перегляду фільмів та для ігор. При тестуванні в цих режимах не було виявлено ні розмитого фокусування, ні довгих шлейфів за рухливими кольоровими об’єктами. (Втім, це цілком нормально для сучасного РК-монітора.) Те ж саме показав і тест на прокручування тексту в текстовому редакторі — літери зберігали свою чіткість.

* * *

З набутого досвіду: хочете добру якість картинки — використовуйте перевірених виробників і потурбуйтесь про хорошу настройку РК-монітора на його максимальній розрізнювальній здатності. Тоді напевно не доведеться шкодувати за витраченими грішми. А головне — очі віддячать підвищеною працездатністю. Щоправда, при всій екологічності й ергономічності, РК-екран потребує кількох днів звикання. Зате потім робота йде — як із аркушем паперу, що дозволяє всерйоз говорити про нешкідливі безпаперові технології.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі