Пинзеник вважає, що бюджет зростає через новий Податковий кодекс

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© ebuzzing.it
Приріст доходів держбюджету за перші два місяці 2011 року, який значно перевищує прогнозні показники в цілому на рік, може бути пов'язаний із набранням чинності норми Податкового кодексу, якою юридичним особам заборонено відносити на витрати обороти від спрощеної системи.

Таку думку в ексклюзивному коментарі DT.UA висловив колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник.

«Зараз важко судити, але, можливо, це пов'язано з тим, що до спрощеної системи застосували норму, яка забороняє юридичним особам відносити на витрати обороти зі спрощеної системи. Хоча ця норма юридично ще почне діяти з квітня, але юрособи, вочевидь, вже відреагували на обставину набуття нею чинності», - зазначив він.

«Очевидно також, що тут є та складова, про яку говорять усі, і яка пов'язана з неповерненням ПДВ, - додає В.Пинзеник. - Але вона була і в минулому, тому я вважаю, що можна коректно порівнювати навіть бази, оскільки ця проблема існує вже третій рік поспіль».

«Зараз ситуація близька до балансу між доходами та витратами, тому що у перші два місяці отримано достатньо непогані доходи держбюджету, їх приріст значно більший, ніж передбачено в цілому планом на рік», - каже В.Пинзеник. При цьому він не вважає, що профіцит держбюджету за лютий можна назвати великим, навіть враховуючи майже мільярдний дефіцит за попередній місяць.

Нагадаємо, що за даними Мінфіну, у січні-лютому 2011 року держбюджет України отримав 44,7 млрд грн, що на 13,762 млн грн, або на 44,5% більше відповідного показника 2010 року.

Податкові надходження до держбюджету за звітний період склали 39,206 млн грн, що на 15,721 млн грн (66,9%) більше надходжень за січень-лютий 2010 року. До загального фонду держбюджету за січень-лютий 2011 надійшло 39,142 млн грн, що перевищує план на цей період на 0,5%: у порівнянні з відповідним період 2010 надходження зросли більш ніж у 1,5 рази, або на 13,971 млн грн.

Проте, підкреслює екс-міністр фінансів, це не означає, що є підстави для спокою: за його словами, у березні «вже почали вистрілювати» статті (витрат, - ред), які в минулому році хоч технічно і були, але насправді були «мертвими».

«Уряд вирішив перевищувати надплановий дефіцит бюджету, оскільки закон це дозволяє. І він це зробив вже у березні - на 8,5 млрд (ОВДП для капіталізації НАК «Нафтогазу», - ред.). Окрім того, останні повідомлення, які я бачив - це будуть викинуті гроші на вітер на проблемні банки - ще 4,5 млрд грн (для «Родоводу» і «Ощадбанку», - ред.)», - пояснює В.Пинзеник.

«Судячи з апетитів уряду, він вирішив перевищити ті цифри, які є - тобто вже зроблено кроки, які законом не передбачаються як дефіцит, але дають уряду можливість здійснювати такі кроки. І враховуючи, що ще не проведено пенсійну реформу і, очевидно, не буде отримано без деяких кроків уряду валютні кошти від МВФ, то ситуація залишається не такою простою, якою вона здається за перші два місяці», - резюмував В.Пинзеник.

Нагадаємо, що відповідно до прикінцевих положень Податкового кодексу, від сьогодні набув чинності III розділ ПК «Податок на прибуток підприємств», яким передбачено, що юрособи не зможуть відносити на валові витрати придбання товарів/послуг у підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі