Пільги на електроенергію дозволяють групі «Приват» значно підвищити зарплати у феросплавній галузі

Поділитися
© iskra-news.info
Завдяки зниженню тарифів на електроенергію, за підрахунками фахівців, заводи, а точніше їх власник - група «Приват», збільшать доходи на 800 млн грн щомісяця.

Нікопольський, Стаханівський і Запорізький заводи феросплавів у жовтні можуть подати до Мінсоцполітики свої пропозиції про створення нових робочих місць і підвищення зарплат. І з цього ж місяця - почати щомісячно звітувати перед міністерством про зроблене для соціального захисту своїх працівників.

Як відомо, галузь отримувала держпідтримку у вигляді зниження тарифів на електроенергію в обмін на зобов'язання модернізувати виробництво, прибрати з технологічних ланцюжків офшорних посередників та підвищити зарплати.

Феросплавники майже два роки домагалися цих пільг, оскільки частка електроенергії в собівартості продукції електрометалургійних підприємств становить 50-60%.

Завдяки зниженню тарифів на електроенергію, за підрахунками фахівців, заводи, а точніше їх власник - група «Приват», збільшать доходи на 800 млн грн щомісяця.

Оскільки вартість праці робітників у собівартості феросплавів - всього 11% (решта припадає на електроенергію та прибуток акціонерів), експерти очікують, що й зарплати на заводах зростуть хоча б на третину. Зокрема, для Запорізького заводу феросплавів оплата праці зросла б мінімум до 4340-4500 гривень.

На Нікопольському заводі феросплавів, де рівень соціального захисту вважається найкращим в підгалузі, середня зарплата сьогодні ледве перевищує 5 тис. гривень. При цьому середня зарплата по Україні - в районі 3 тис., а в галузевому колективному договорі з профспілками в гірничо-металургійній галузі записано щорічне підвищення зарплат на 18% без держдотацій.

За словами голови галузевої профспілки гірників і металургів Володимира Козаченка, в більшості випадків фонд оплати праці «з'їдає» управлінська надбудова, а робітникам вже мало що дістається.

Дію пільгового тарифу розраховано до 1 березня 2013 року. Але вже сьогодні лунають голоси на користь того, що цей термін занадто малий, зменшення тарифу неістотне і розвитку ферозаводів заважає імпорт. Тим не менш, монопольному власнику в особі групи «Приват», що контролює близько 20% світового ринку феросплавів, навіть півріччя цілком достатньо для того, щоб поліпшити життя своїх робітників. !zn

Читайте також:

Ціна на електроенергію для групи «Приват» буде нижчою, ніж для населення, - експерт

Кордони України хочуть закрити… феросплавні заводи?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі