Підвищення мінімальної зарплати не стало основним джерелом збільшення надходжень до бюджету від ПДФО — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За даними Пенсійного фонду, в 2017 р. 1,6 млн працівників отримували МЗП.

Зростання мінімальної заробітної плати (МЗП) справила незначний вплив на суму надходжень від ПДФО до бюджету в 2016 р. В 2017-му підвищення МЗП також не стало основним джерелом збільшення надходжень до бюджету від ПДФО. Так, із 47 млрд грн зростання надходжень ПДФО до бюджету 2017-го порівняно з 2016 р. майже 17 млрд можна пояснити збільшенням доходів внаслідок інфляції. Близько 6 млрд грн можна було б вважати наслідком зростання МЗП. Так, за даними Пенсійного фонду, в 2017 р. 1,6 млн працівників отримували МЗП.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Шемяткін. На його думку, є одне "але" - одночасно зменшилася кількість осіб, які отримують МЗП і менше МЗП, на 1,2 млн, тому додаткові 6 млрд могли б і не отримати. Що сталося з цими особами?

"Можна припустити, що частина працівників перемістилася з категорії одержувачів МЗП у категорію отримувачів більше МЗП. Але таке збільшення не пов'язане зі зростанням МЗП, а є наслідком інфляції, детінізації та конкуренції за працівників", - зазначає експерт.

За його словами, також можна зробити висновок, що зменшення кількості одержувачів мінімальної зарплати відбулося за рахунок скорочення таких осіб або переведення їх на "конверт". Підставою для такого висновку можуть бути дані Держстату про скорочення облікової чисельності штатних працівників до 7,6 млн.

На підставі цього автор робить висновок, що підвищення МЗП істотно не впливає на збільшення надходжень до бюджету від ПДФО, але призводить до тінізації економіки та скорочення штату працівників у тих випадках, коли йдеться про низькомаржинальний бізнес.

"Не потрібно пояснювати, що скорочений персонал лягає тягарем на бюджет у вигляді виплат по безробіттю та субсидій", - підкреслює експерт.

Детальніше про легалізацію зарплат читайте у статті Олександра Шемяткіна "Детінізація зарплат. Як виграти, не програвши?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі