Підписання ЗВТ з Ізраїлем нічого гарного не обіцяє Україні — оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Підписання ЗВТ з Ізраїлем нічого гарного не обіцяє Україні — оглядач © telegraf.com.ua
Ізраїльський ринок для України порівняно невеликий, але зате технологічно нас країна давно випередила.

Останнім підписанням ЗВТ з Ізраїлем в результаті нічого доброго нам не обіцяє, хоча зараз сальдо нашої торгівлі з цією країною в нашу користь (+349,3 млн дол.). Формально Ізраїль - перспективний для нас ринок, так як торгівля з ним профіцитна. Але якщо поглянути на статистику, то виявиться, що експорт української продукції в Ізраїль порівняно з минулим роком не виріс взагалі, а імпорт ізраїльської продукції в Україну збільшився на 22%. При цьому експортуємо ми традиційно зернові (215 млн дол.), метали (192 млн), продукти харчування (53 млн) і деревину (16 млн дол.). Основні позиції ізраїльського імпорту в Україну - хімічна продукція (69 млн дол.), пластмаси (14 млн) і обладнання (22 млн дол.). Ніякої сировини, все - продукти високої доданої вартості.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, ізраїльський ринок для України порівняно невеликий, але зате технологічно нас країна давно випередила.

"Згідно з угодою Ізраїль відкриє свій ринок на 80%, а ми для нього - на 70. І ця фора нівелюється подальшими умовами. Україна після перехідного періоду (від трьох до семи років) отримує право безмитного експорту більшості промислових товарів і квоти для продукції АПК (пшениці, яєць, меду, олії, вина, м'яса птиці, молочних продуктів). І промисловими товарами ми Ізраїль точно не завалимо, тому що їх або не виробляємо, або їх якість не витримає конкуренцію на ізраїльському ринку, а продуктів харчування поставимо стільки, скільки квоти дозволять, - зазначає оглядач. - У відповідь ми скасуємо ввізні мита для 7% ізраїльської сільгосппродукції, в основному овочів і фруктів, і 70% промислових товарів, які значно краще наших і точно знайдуть свого покупця в Україні. Уряд очікує, що в перспективі ЗВТ з Ізраїлем на 15% збільшить товарообіг між нашими країнами. Цілком можливо. Але на чию користь буде це зростання товарообігу?"

Автор пише, що Україна могла б отримати від ЗВТ з Ізраїлем більше, якщо б включила в угоду не тільки товари, але й послуги.

"На сьогоднішній день ми експортуємо в Ізраїль послуг на 147 млн дол., і цей показник стабільно зростає. При цьому основна позиція нашого експорту послуг - це IT, що дозволяє максимально швидко вбудуватися в те саме інноваційне і перспективне ізраїльське виробництво. Але поки про це в нашому Міністерстві економічного розвитку говорять лише як про перспективу майбутніх років, а підписана угода про ЗВТ цю перспективу навіть не враховує", - підкреслює оглядач.

Докладніше про особливості зовнішньої торгівлі України читайте в статті Юлії Самаєвої "Собі у збиток" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі