ПФ пропонує встановити для мінімальних зарплат ставку єдиного соцвнеску від 82% до 205%

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ПФ пропонує встановити для мінімальних зарплат ставку єдиного соцвнеску від 82% до 205% Нинішні "реформи" тільки підганяють відхід бізнесу в тінь © tovstyzhenko.com
Такий крок ще більше зажене фонд оплати праці у "тінь", впевнені експерти.

Пенсійний фонд розробив законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування оплати праці)", прийняття якого може в рази збільшити відрахування єдиного соціального внеску. Фактично, цей крок може звести нанівець застосування понижувального коефіцієнта, який з такими зусиллями запроваджувався, і решту заходів із виведення з "тіні" заробітних плат українців.

Про це у своїй статті на DT.UA пише економічний оглядач Юлія Самаєва.

"У законопроекті зазначено, що для розрахунків єдиного соціального внеску використовується індикативна заробітна плата. Виходячи з норм законодавства, якщо людина заробляє мінімальну заробітну плату, то для працівників ставка єдиного соціального внеску зростає із середніх 41% удвічі, до 82%, а для бухгалтерів - до 123% і до 205% - для керівників. Крім цього, із заробітної плати працівника, бухгалтера й керівника буде утримуватися 7,2, 10,8 і 18% відповідно", - пояснив DT.UA експерт Ілля Несходовский.

Він вважає, що даний законопроект доводить до абсурду оподаткування заробітних плат соціальним внеском.

"Збільшення соціальних гарантій при страхових випадках, а саме - при тимчасовій непрацездатності, нещасному випадку на виробництві, безробітті, а також при збільшенні пенсій закон не передбачає, що створює соціальну нерівність і порушує Конституцію, тому що передбачає застосування цього закону тільки для небюджетних організацій. У результаті цей законопроект призведе до зростання тіньової економіки й виплати зарплат у конверті", - сказав Несходовский.

Позиція Пенсійного фонду зрозуміла - він намагається покрити зростаючий дефіцит грошових ресурсів. Але нинішня фіскальна політика вже зараз знижує конкурентоспроможність компаній, які чесно сплачують податки (а більшість фірм з іноземним капіталом саме такі), і подальше погіршення цього питання лише відлякуватиме потенційних інвесторів, підкреслюється в статті.

Детальніше про імітацію реформ читайте в статті Юлії Самаєвої Черговий глухий кут на шляху до процвітання у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі