Перемовини Греції з кредиторами зайшли у глухий кут, може знадобитися допомога Меркель і Саркозі

Поділитися
© football.ua
Міжнародні кредитори Греції збираються звернутися до лідерів Франції та Німеччини по допомогу у проведенні перемовин про списання грецького держборгу, пише Financial Times.

У п'ятницю перемовини зайшли в глухий кут, і сторони, яким не вдалося знайти консолідоване рішення, "взяли паузу на роздуми", оголосив Міжнародний інститут фінансів (Institute of International Finance, IIF), що представляє понад 400 найбільших світових банків.

Передбачається, що пряма участь президента Франції Ніколя Саркозі і канцлера ФРН Ангели Меркель в перемовинах про реструктуризацію грецької заборгованості допоможе якщо не знайти рішення, які влаштовують всі сторони, то хоча б мінімізувати побоювання, що Греція оголосить про дефолт першою з розвинених країн за майже 60 років.

"Ми з нетерпінням чекаємо відновлення перемовин між Грецією та її кредиторами. Важливо, щоб ці перемовини привели до угоди про участь приватних кредиторів, що разом із зусиллями в державному секторі забезпечить економічну прийнятність держборгу", - йдеться в заяві прес-офісу Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Міністр фінансів Німеччини Гвідо Вестервелле вилетів в неділю до Афін для обговорення участі приватного сектору у списанні держборгу Греції з її прем'єр-міністром Лукасом Пападімосом. А.Меркель заявила, що вона пильно відстежує перебіг всіх пов'язаних з Грецією перемовин, і закликала приватних кредиторів дотримуватися умов угоди, узгодженої в жовтні минулого року.

За даними інформованих джерел FT, перемовини IIF та представників грецької сторони, призначені на понеділок, було скасовано. Проте міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос ще 13 січня заявив, що обговорення відновиться вже в середу. "Наша мета - виробити загальні принципи угоди до зустрічі міністрів фінансів єврозони 23 січня", - сказав він.

Керуючий директор IIF Чарльз Даллара зазначив у недільному інтерв'ю FT, що він вірить у необхідність узгодження основних принципів угоди з приватними інвесторами до кінця поточного тижня (тобто до 23 січня), якщо учасники перемовин хочуть завершити роботу над угодою до того, як в березні Греції доведеться погашати заборгованість на 14,4 млрд євро.

Європейські країни у жовтні прийняли рішення допомогти Греції у фінансуванні її бюджетного дефіциту у наступні три роки, і однією з умов надання допомоги було списання приватними інвесторами половини грецького боргу. Реструктуризація повинна скоротити приблизно на 100 млрд євро загальний обсяг заборгованості уряду Греції, що становить близько 360 млрд євро, і дозволить йому економити приблизно 5 млрд євро на рік на обслуговуванні боргу.

Греція розраховує, що угода про реструктуризацію її боргу буде включати в себе обмін старих бондів на нові з терміном обігу від 20 до 30 років і ставкою купона 4-5% річних.

Від згоди приватних кредиторів на реструктуризацію грецького боргу буде залежати те, яка допомога знадобиться уряду країни від його партнерів з єврозони та МВФ.

За даними інформованих джерел FT, минулого тижня було досягнуто попередньої угоди про величину купона трохи менше 5%. Проте Німеччина запропонувала купон у розмірі 2-3%, що збільшить збитки приватних кредиторів з 60% до більш ніж 80%, але знизить потребу у фінансуванні з боку держав єврозони і МВФ.

"Така угода знищить грецьких кредиторів", - заявив FT представник одного з грецьких банків, які є найбільшими інвесторами в держоблігації Греції - їм належать папери на 40 млрд євро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі