ПЕК України: сьогодні та в майбутньому

Поділитися
26—28 вересня ц.р. у Міжнародному виставковому комплексі Києва проходив п’ятий Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодні та в майбутньому»...

26—28 вересня ц.р. у Міжнародному виставковому комплексі Києва проходив п’ятий Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодні та в майбутньому». У рамках форуму також відбулася спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості України», на якій були представлені тематичні експозиції: «Енергетичне машинобудування», «Промислова електротехніка та електропоставки», «Промислове освітлення», «Енергетика в будівництві, ЖКГ, АПК і на транспорті», «Альтернативна і мала енергетика», «Енергозбереження і енергоефективність». На особливу увагу заслуговує зростання інтересу і, відповідно, збільшення представлених можливостей технічного забезпечення енергозбереження.

Відкриваючи ювілейний форум і вітаючи його учасників і гостей, міністр палива та енергетики України Юрій Бойко підкреслив, що з кожним роком форум привертає дедалі більшу увагу та стає помітним майданчиком для обговорення сучасних тенденцій в енергетичній галузі загалом.

Учасниками п’ятого Міжнародного форуму стали більш як п’ять тисяч вітчизняних і закордонних фахівців — керівники ПЕК України й галузевих дер­жавних і приватних компаній, а також українські та іноземні підприємства, наукові установи, фінансово-інвестиційні та страхові компанії. На виставці було представлено понад 260 провідних вітчизняних і зарубіжних виробників продукції енергетичного машинобудування, а також устаткування, технологій і послуг для електроенергетичної, атомної, вугільної, нафтогазової промисловості.

Як наголосив міністр, метою форуму є демонстрація досягнень у реформуванні паливно-енергетичного комплексу країни, сприяння в реалізації державної енергетичної стратегії України до 2030 року; визначення основних завдань енергетичної політики і напрямів розвитку енергетики; забезпечення надійного й ефективного функціонування енергосистеми країни, енергетичної незалежності та безпеки держави.

Кажучи про першочергові завдання в енергетиці України, Ю.Бойко зробив особливий акцент на розвитку відновлювальних і взагалі альтернативних способів енергозабезпечення, а також на енергозбереженні. За його словами, уже сьогодні Україна має намір активніше розвивати такі напрями, як інтенсифікація виробництва біопалива, вітрова та гідроенергетика.

Якщо говорити про технічний аспект переліченого вище, то розвиток спостерігається. Що ж до стандартного набору слів міністра про енергобезпеку країни — залишимо поки що це на його совісті. Зрештою, не він головний винуватець енергетичного форуму. Хоча останній і був організований за активної участі Мінпаливенерго.

Словом, відкриття форуму було урочистим і стандартно-дипломатичним, після чого міністр з товаришами вирушив до Одеси на зустріч із міністром економіки і технологій Німеччини Міхаелем Глосом. Ю.Бойко пообіцяв поділитися з ним досвідом в атомній енергетиці (як позитивним, так і негативним) і зазначив, що сьогодні вже в усьому світі відкрито кажуть, що без атомної енергетики забезпечити зростаючий попит на енергоресурси не вдасться...

Незабаром слідом за міністром форум залишили й майже всі перші особи провідних компаній, оглянувши, щоправда, перед цим виставку. А деякі заступники міністра навіть взяли участь у засіданнях тематичних круглих столів.

До речі, саме ця складова форуму — круглі столи та презентації проектів — дає найточніше уявлення про сучасний стан і тенденції розвитку як ПЕК України, так і загалом глобального енергоринку.

Упродовж трьох днів форуму відбулися круглі столи на теми: «Закон «Про електроенергетику»: основа ринкових перетворень в електроенергетиці», «Концепція використання відновлювальних палив і енергії України», «Сучасний стан і перспективи розвитку атомної галузі в рамках Енергетичної стратегії України до 2030 року». У рамках форуму відбулася також перша українська нафтогазова торговельно-транспортна конференція, а ще — тематичні науково-практичні семінари та конференції.

Загалом, без зайвої метушні та чиношанування фахівці галузі обговорювали нагальні проблеми і перспективи. А якими їх бачать учасники енергофоруму, ми розповімо в найближчих номерах «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі