Падіння в базових галузях України в липні сповільнилося в два рази

Поділитися
Українська економіка падає не настільки стрімко © spartak.com
На зниження темпів падіння вплинули терміни збирання врожаю і низька база порівняння літа минулого року.

У липні 2015 року різко сповільнилося зниження індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) - до 8,7% в річному вимірі з 17,6% у червні.

У звіті Національного банку України говориться, що на уповільнення падіння ІВБГ вплинули високі темпів збиральної і ефект низької бази порівняння минулого року.

Зокрема в сільському господарстві було зафіксовано зростання на 1,9% (в порівнянні з падінням на 17,2% у червні).

Уповільнення падіння в річному вимірі спостерігалося також у промисловості (до 13,4% до 18,1% у червні), що, незважаючи на деяке пожвавлення в окремих галузях в липні, було зумовлено насамперед зростанням впливу низької бази порівняння.

Серед галузей промисловості значне зниження темпів падіння спостерігалося в харчовому виробництві (6,4% в липні в порівнянні з 15,5% у червні), металургії (23,3% порівняно з 27,1%), виробництві коксу (17,2% порівняно з 28,7%), машинобудуванні (11,0% порівняно з 16,7%) і хімічному виробництві (16,5% порівняно з 19,4%).

У порівнянні з попереднім місяцем відбулося суттєве нарощування обсягів машинобудування (на 12,3%), що може пояснюватися у тому числі державними замовленнями на потреби АТО.

У липні відбулося покращення показників оптового товарообороту (у річному вимірі зниження сповільнилося до 13,5% у порівнянні з 14,3% у червні), однак воно було пов'язане переважно з впливом ефекту бази порівняння.

У другому кварталі 2015 року ВВП України, за даними Держслужби статистики, зменшився на 14,7% порівняно з аналогічним періодом 2014 року, тоді як в першому кварталі падіння склало 17,2%, в четвертому кварталі 2014 року - 14,8%, в третьому – 5,4%, у другому – 4,5%, в першому - 1,2%.

Мінекономрозвитку оцінило падіння ВВП в цілому за перше півріччя в 16,3%, однак у другому півріччі очікує пожвавлення економіки, і в цілому за підсумками року прогнозує спад 8,9%.

Держстат вже кілька років як відмовився від щомісячної публікації показників ВВП, тому Нацбанк використовує для оцінки економічної динаміки ІВБГ. За методологією Нацбанку, цей індекс у 2014 році обвалився на 9,3% після зниження на 0,2% в 2013 році, тоді як ВВП в минулому році впав на 6,8% після нульового зростання роком раніше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі