Оце «махнулися»! Після купівлі банку «Аваль» його нинішні австрійські власники вирішили продати свою першу українську «дочку» — «Райффайзенбанк Україна»

Поділитися
Австрійський Raiffeisen International Bank-Holding AG — найактивніша іноземна банківська група, що працює в країнах СНД, — 4 квітня ц.р...

Австрійський Raiffeisen International Bank-Holding AG — найактивніша іноземна банківська група, що працює в країнах СНД, — 4 квітня ц.р. надіслав на Віденську фондову біржу повідомлення про те, що він вирішив приступити до переговорів про продаж 100% акцій «Райффайзенбанку Україна» (РБУ), котрий входить у десятку найбільших в Україні.

Торік Raiffeisen купив 93,5% акцій одного з найбільших в Україні банку «Аваль» (Київ) і раніше повідомляв про плани приєднати до нього РБУ.

Керівництво Raiffeisen International заявило, що продаж «дочки» дозволить банку не нести витрат, пов’язаних із злиттям двох організацій, а «угода може виявитися надзвичайно прибутковою для «Райффайзен Інтернешнл Груп», у багато разів збільшуючи розрахункову вартість «Райффайзенбанку Україна».

Торгова марка Raiffeisen не є частиною можливої угоди.

Коментуючи для «ДТ» цю новину, голова правлінь банків «Аваль» і РБУ Володимир Лавренчук повідомив, що, оскільки він особисто не брав участі у прийнятті цього рішення, воно було досить несподіваним для нього.

— Певне, це рішення стало ознакою і наслідком процесів глобалізації, що відбуваються у вітчизняній банківській системі, — заявив пан Лавренчук. — Оскільки тепер є величезний попит на українські банки, керівництво й акціонери «Райффайзен Інтернешнл Груп» могли вважати вигідним для себе продаж РБУ, який, безсумнівно, є дуже привабливим об’єктом для придбання іншими іноземними інвесторами.

Водночас пан Лавренчук заперечує припущення, що це рішення було продиктовано якимись серйозними складностями, що виникли під час злиття банків.

— Не буду заперечувати, що об’єднання таких різних банків, як РБУ і «Аваль», утім, як і будь-який проект об’єднання двох банків скрізь у світі, — це дуже складний процес, який потребує значних витрат і, в першу чергу, часу, — визнав банкір. — У той же час злиття двох банків відбувалося у повній відповідності з програмою, затвердженою в січні нинішнього року, і не викликало жодних непереборних складностей чи претензій із боку акціонерів. Про це я можу заявити з повною відповідальністю як людина, безпосередньо відповідальна за реалізацію злиття. І якщо продаж «Райффайзенбанку Україна» з якихось причин усе-таки не відбудеться, я можу з високим ступенем імовірності стверджувати, що юридичне злиття банків завершиться, як і передбачалося, нинішнього року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі