Основною проблемою української економіки є високий держборг - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Основною проблемою української економіки є високий держборг - експерт У 2016 році держборг становив 81% від ВВП © Андрій Товстиженко, DT.UA
Незважаючи на покращену за підсумками 2019 року ситуацію, уряду є, куди працювати у цьому напрямку.

Державний борг України до кінця 2019 становив менше 50% від ВВП, що демонструє значне покращення у порівнянні з ситуацією кінця 2016 року, коли він становив 81% ВВП. Тим не менш, його обслуговування і досі залишається однією з найбільших проблем української економіки, пише д. е. н., професор, член Ради НБУ, заступник виконавчого директора Ради директорів МВФ від України у 2013-2017 роках Олександр Петрик у своєму матеріалі для DT.UA.

"Проблема фінансування зовнішнього боргу в умовах значних виплат у наступних роках залишається серйозною, незважаючи на поліпшення його структури, у тому числі і за строками погашення, а також на зниження курсового ризику і зменшення співвідношення боргу до ВВП", - зазначає автор.

Уряд, маючи метою фінансування дефіциту бюджету та боргових виплат, за 11 місяців 2019 року вийшов на ринок зі значними пропозиціями ОВДП. За вказаний період Міністерство фінансів розмістило на первинному ринку ОВДП на 213 млрд грн, 4,1 млрд дол. США і 0,2 млрд євро. В сумі це посприяло збільшення національного боргу в національній валюті та в цілому погіршення цінової конкурентоспроможності економіки.

Тим не менше, зазначає автор, це прийнятна ціна за зниження суми державного боргу в іноземній валюті, збільшення його строковості та стійкості, а також зниження валютних ризиків. Однак уряду все одно ще є, куди працювати в цьому напрямку, оскільки загальної наявності великої економічної проблеми держборгу вжиті заходи не зняли.

За оперативною оцінкою державний борг на кінець 2019 становить у гривневому еквіваленті 1 764,2 млрд грн, а в доларовому 74,5 млрд дол. США і зменшився по відношенню до ВВП до близько 45% на кінець 2019 року. Гарантований державою борг на кінець року за оцінкою склав близько 6,6% ВВП.

Раніше повідомлялося про те, що Мінфін планує прийняти стратегію управління держборгом, і направляти на обслуговування держборгу 10% доходів.

Детальніше про основні економічні проблеми і здобутки України у 2019 році читайте у матеріалі Олександра Петрика "Зростає, але не розвивається".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі