Обсяги відкритих в 2015 році родовищ нафти впали до мінімуму за 60 років

Поділитися
Обсяги відкритих в 2015 році родовищ нафти впали до мінімуму за 60 років © РИА Новости
Такі дані вказують на потенційну нестачу запасів вуглеводнів в найближче десятиліття.

У 2015 році нафторазвідка виявила 2,8 млрд барелів нафти і пов'язаних з нею рідин, свідчать дані консалтингової компанії IHS. Як пише The Financial Times, це найнижчий річний обсяг розвіданих родовищ з 1954 року, і він відображає зниження темпів геологорозвідувальних робіт, що проходить на тлі прагнення нафтових компаній берегти кошти.

Велика частина нових запасів нафти була знайдена на морському глибоководді. В середньому до початку видобутку на таких родовищах йде сім років, тому зниження результатів нефтепошукових робіт призведе до скорочення постачань до середини 2020-х років, пише FT.

Разом з тим, такі темпи нафторозвідки не означають, що в світі нафта закінчується, відзначає видання. Так, за даними консалтингової компанії Wood Mackenzie, в останні роки велика частина приросту світового виробництва нафти припала на нові, а на вже існуючі родовища. Крім того, в останніх виявлених родовищах спостерігається переважання газу, а не нафти.

Проте Wood Mackenzie вважають, що якщо швидкість відкриття нових нафтових родовищ не покращиться, це створить дефіцит світових поставок приблизно на 4,5 млн барелів у день до 2035 року, що, в свою чергу, може призвести до зростання цін на нафту і зробити світ більш залежним від наземних родовищ з уже відомою ресурсною базою.

Виконавчий директор найбільшої в світі нафтосервісної компанії Schlumberger Упав Кибсгард говорив у квітні, що ставлення розвідки і видобутку нафти в даний час настільки серйозно, що вона може лише прискорити скорочення обсягів виробництва, і, як наслідок, підвищити ціни", пише FT.

Різке падіння цін на нафту, яке почалося влітку 2014, призвело до того, що багато нафтових компаній були змушені урізати свої витрати. Нафторозвідка при цьому постраждала найсильніше, оскільки цей вид витрат не передбачає короткострокову віддачу. Так, ConocoPhillips відмовилася від розвідки на шельфі в цілому, а Chevron і ряд інших компанії значно скоротили її обсяги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі